KPSS 2020 2 Tercihleri ile 2000 üzerinde memur alımı tercihleri Başlıyor. Toprak Mahsulleri Ofisi ile Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü bünyesine KPSS 2020/2 tercihleri kapsamında en az lise mezunu adaylar ortasından memur alımı yapılacak olup alımlarda 2020 KPSS puanını kullanacak. Memur işçi takımları için tercih yapan adaylar, puan üstünlüğüne nazaran atanacaklardır. Puanı yüksek olan adayların atamaları gerçekleştirilecek ve atamanın akabinde adaylar rastgele bir mülakat evresine tabi tutulmayacak.  KPSS 2020/2 MEMUR ALIMLARI BAŞLIYOR!

Aile, Çalışma ve Toplumsal Hizmetler Bakanlığı memur alımı tercihleri için çalışmalara başladı. Türkiye Genelinde Kamu Kurumları ve kuruluşları bünyelerindeki eksikliğe nazaran taleplerini bildirdi ve ilgili talepler ÖSYM’ye gönderildi. Tercih kılavuzu hazırlık basamağına girdi ve 30 Aralık 2002 tarihi le tercihler başlayacak. Alımlar mülakatsız olarak yapılacak.

MÜLAKATSIZ ATAMA YAPILACAK

KPSS tercihleri ile kamu kurumlarına mülakatsız atamalar yapılmaktadır. Memur işçi takımları için tercih yapan adaylar, puan üstünlüğüne nazaran atanacaktır. Puanı yüksek olan adayların atamaları gerçekleştirilecek ve atamanın akabinde adaylar rastgele bir mülakat basamağına tabi tutulmayacak. 

KPSS 2020/1 KILAVUZUNDA TABAN PUANLAR

KPSS 2020/1 tercihlerinde 2582 kişilik takım için kılavuz yayımlanmıştı. bilgilere nazaran 3 kişilik takım boş kaldı. taban puanlara bakacak olursak, Lise mezunu için en düşük 69, Ön Lisans için en düşük 69 ve Lisans mezunları için en düşük atama puanı 50 oldu.

Bu tarafta KPSS 2020/1 tercihlerinde en düşük KPSS Atama puanı 50,71012 puan ile kayıtlara geçti.

TOPRAK MAHSULLERİ OFİSİ MEMUR ALIMI YAPACAK

KPSS tercihleri ile Toprak Mahsulleri Ofisi 'nin farklı vilayetlerde bulunan teşkilatlarına işçi alımı yapılacak. TMO'nun memur alımı yapması beklenen lise, ön lisans ve lisans takımlar şu formda:

DHMİ MEMUR ALIMI YAPACAK

Her KPSS tercihlerinde Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü bünyesine kamu işçisi ataması yapılmaktadır.

  • Mühendis
  • Memur

  • Tekniker

  • Apron Memuru    

  • Arff Memuru

  • Tekniker

KPSS 2020/1 KILAVUZUNDA TABAN PUANLAR KAÇ?

KPSS 2020/1 tercihlerinde 2582 kişilik takım için kılavuz yayımlanmıştı. Taban puanlara bakıldığında lise mezunu için en düşük 69, puan, önlisans için en düşük 69 puan ve lisans mezunları için en düşük atama puanı 50 oldu. KPSS 2020/1 tercihlerinde en düşük KPSS Atama puanı 50,71012 puan ile kayıtlara geçti.

 BAŞVURULAR NE VAKİT BAŞLIYOR?

DHMİ ve TMO memur alımlarına müracaat yapacak adaylar, ÖSYM üzerinden tercihlerini 30 Aralık 2020 tarihi ile 7 Ocak 2021 tarihleri ortasında yapacak.

Editör: TUNAHAN ERTAN