Kızlar çişlerini uzun süre tutarak zevk alır mı? Kızlar çişlerini uzun süre tutarak zevk alır mı?

Limonla Maske Nasıl Yapılır? Limonun Saça Faydaları Nelerdir? C vitamini bakımından oldukça zengin ve tansiyonu düşürmede birebir olan limon eski yıllarda saça parlaklık aynı zamanda şekil vermek için kullanılırdı. Uzmanların yaptığı açıklamalara göre limon eski zamanlarda doğru bir şekilde kullanıldığında hem saça hem de saç köklerine birçok fayda sağlıyor. Peki limonun saça faydaları neler? Limon saça nasıl uygulanır? Detaylar haberimizde yer alıyor.

Son yıllarda alternatif tıpta sıkça kullanılan limon bol miktarda potasyum, kalsiyum, bakır, magnezyum, folik asit ve lif içeriyor. Günde bir adet tüketildiğinde vücudumuzun bir günde ihtiyacı olan C vitamininin %50'sini karşılayan limon saç bakımında da kullanıldığını biliyor muydunuz? Geçmiş zamanlarda saç spreylerinin ve jöleleri olmadığı için saça şekil vermek amacıyla kullanılan limonun aslında sandığınızdan daha fazla saça faydası bulunuyor. Saçın kalıp gibi bozulmadan durmasını sağlamak için kullanılan limonun bilinmeyen faydaları sizler için derledik. 

Limon içerdiği vitamin ve mineraller sayesinde saçları güçlendirerek, saç tellerinin kalınlaşmasını sağlar.

- Limon, bol miktarda C vitamini, kalsiyum, magnezyum, potasyum, bakır, folik asit ve lif içeriyor. Bu özellikleri ile saç bakımında da önemli rol oynuyor.

Limon saça en büyük faydası kepeği yok etmesidir. Yalnızca kepekleri yok etmekle kalmaz saç derisini temizleyerek saç köklerindeki tıkanmaları ortadan kaldırır.

EKİ LİMONUN SAÇA ZARARI VAR MIDIR?

Saça sürülen limon, yüksek asidik olması nedeniyle çok sık kullanıldığında saç diplerine zarar verebilir, saçlarınızın kurumasını sağlayabilir aynı zamanda saç diplerinde tahrişe neden olabilir. Bu sebeple mutlaka kararınca ve doğru bir şekilde kullanılması uzmanlar tarafından öneriliyor.

limonla maske nasıl yapılır? limonun saça faydaları nelerdir?
Limonla Maske Nasıl Yapılır, Limonun Saça Faydaları Nelerdir, limon saça zarar verir mi, hangi maddeler ile kullanılmalıdır, limon ve balın faydaları nelerdir, limon saç uzatır mı, limon saç kırıklarına iyi gelir mi, limon saçı onarır mı, limon saçın rengini açar mı

LİMONLU SAÇ MASKESİ

MALZEMELER

2 yemek kaşığı bal
1 yemek kaşığı limon suyu
2 tatlı kaşığı zeytinyağı
4 damla biberiye özü

YAPILIŞI

Tüm malzemeleri kıvam alana kadar bir kasenin içerisinde karıştırın. Daha sonra saç diplerinize masaj yaparak saç diplerinize uygulayın.

20 dakika beklettikten sonra sülfatsız şampuan ile saçlarınızı yıkayın.

Limonla Maske Nasıl Yapılır, Limonun Saça Faydaları Nelerdir, limon saça zarar verir mi, hangi maddeler ile kullanılmalıdır, limon ve balın faydaları nelerdir, limon saç uzatır mı, limon saç kırıklarına iyi gelir mi, limon saçı onarır mı, limon saçın rengini açar mı

Editör: TUNAHAN ERTAN