Metin2 Neden kaldırıldı?
Metin2 Neden kaldırıldı? Metin2 neden yasaklandı? Metin2'ye ne oldu

Metin2 oyunu son günlerde en çok konuşulan konulardan biri haline geldi. Bilgisayar oyunu tartışmaları uzun bir süredir devam ediyor. Oyunların şiddet ve cinsellik içermesi uzman kişiler ve vatandaşlar tarafından eleştiriliyor. Konuşulan oyun isimleri değişse de konuşulma nedeni değişmiyor. Metin2 neden yasaklandı Geçtiğimiz günlerde 13 yaşındaki Hakan Ekici, İstanbul’da boğazına sargı bezi sarılmış bir şekilde bulundu. Daha önce birçok kez yasaklanan Metin 2 oyununun da odada açık olması dikkatleri oyununun üzerine çekti. Metin2 nedir, Metin 2 neden yasaklandı sorularının cevabına haberimiz üzerinden ulaşabilirsiniz. Metin 2 oyunu neden kaldırıldı?

Metin2 nedir neden kaldırıldı sorularının cevabı merakla araştırılıyor. Şiddet ve cinsellik içerikli bilgisayar oyunlarının, oynayanların ruhsal sağlığını olumsuz etkilediği konusu sürekli gündemde oluyor. Konuşulan oyun isimleri değişse de konuşulma nedeni değişmiyor. Geçtiğimiz günlerde 13 yaşındaki Hakan Ekici, İstanbul’da boğazına sargı bezi sarılmış bir şekilde bulundu. 2009 yılında ise Erzurum’da 13 yaşındaki Musa Kang, oyundaki karakterini arkadaşına satmadığı iddiasıyla öldürülmüştü. Peş peşe ölümlerin ardından birçok kez yasaklanan Metin 2 oyununun da odada açık olması dikkatleri yeniden Metin2 oyununun üzerine çekti. Polis çocuğun intiharını tüm detaylarıyla araştırırken, olaydan sonra el konulan bilgisayarındaki incelemeler de sürüyor. Metin2 nedir, Metin 2 neden kaldırıldı sorularının cevabına haberimiz içerisinde sizlerle. Metin 2 oyunu neden kaldırıldı?

METİN2 OYUNU NEDEN YASAKLANDI?

Çocuklarda bağımlılık ve şiddete yol açtığı gerekçesiyle tepki alan, geçen yıl Antalya Valiliği’nce 15 yaşından küçüklere yasaklanan Metin2,2009 yılında ise Erzurum’da 13 yaşındaki Musa Kang, oyundaki karakterini arkadaşına satmadığı iddiasıyla öldürülmüştü. Peş peşe ölümlerin gerçekleşmesinin ardından birçok bölgede yasaklanan oyun bu kez 13 yaşındaki Hakan’ın evinde ölü bulunması nedeniyle yeniden gündeme geldi. Olayla ilgili soruşturma devam ederken küçük çocuğu oyun içerisindeki diğer karakter sahiplerinden aldığı talimatla intihar girişiminde bulunabileceği ihtimalinin üzerinde duruluyor.

İstanbul Esenyurt’ta bilgisayarının başında ölü bulunan ve son olarak şiddet içeren Metin2 adlı oyunu oynadığı öğrenilen 13 yaşındaki Hakan Ekinci’nin intihar ettiği belirlendi. Metin2 neden yasaklandı Ailesi ısrarla “cinayet” olduğunu iddia etse de soruşturmada elde edilen ilk bulgular, sabıkalı oyun Metin2’yi gösterdi. Adli Tıp Kurumu’nın ilk raporuna göre, Hakan’ın ön otopsi raporundaki ilk bulgulara göre ölümü intihar. Yapılan detaylı incelemede, çocuğun vücudunda herhangi bir darp ve cebir izine rastlanılmadı. İntihar nedeni ise boynuna doladığı elastik bandajın sıkılması sonucu nefessiz kalması. Ailesinin sargı bezi olarak belirttiği bezin, yaralamalarda kullanılan elastik bandaj olduğu da belirlendi.

Metin2 Neden kaldırıldı? Metin2 neden yasaklandı? Metin2'ye ne oldu

Gazete Habertürk'ün haberine göre çocuğun ölümüyle ilgili detaylı raporun hazırlanmasından sonra, olayın intihar olduğunu belirten raporun soruşturmayı yürüten Büyükçekmece Cumhuriyet Savcılığı’na gönderileceği öğrenildi. Metin2 neden yasaklandı

Polis çocuğun intiharını tüm detaylarıyla araştırırken, olaydan sonra el konulan bilgisayarındaki incelemeler de sürüyor. Polisin Hakan’ın arkadaşlarının da ifadesine başvuracağı belirtildi. Yakınlarının “Temizlenmiş” dediği Hakan’ın bilgisayarından elde edilecek bilgilerle üçüncü kişilere ya da bir çeteye ulaşılabileceği de ifade ediliyor. Polis, Hakan’ı intihara bir çetenin sürüklemiş olabileceğini değerlendiriyor.

Eskişehir’de 7 yaşındaki kıza tecavüz etti Eskişehir’de 7 yaşındaki kıza tecavüz etti

METİN2 NEDİR?

Metin2 bir bilgisayar oyunudur. Oyunda şiddeti içeren ögeler çok fazladır. 2005’te Kore’de tasarlanan Metin2’yi oynayabilmek için sitesine girip üye kaydı yaptırmak gerekiyor. Oyuncular, oyundaki ejder tanrısıyla dünyada huzuru ve adaleti sağlamaya çalışıyor. Metin2 neden yasaklandı Bunu yaparken savaşlar oluyor, şiddet dozu artıyor. Oyunda satır, kılıç, pala, balta gibi kesici, delici silahlarla yapılan savaş görüntülerinin yanı sıra insanların vahşi hayvanlar tarafından parçalanarak etlerinin yenildiği görüntüler de yer alıyor. Oyuncu, güçlenmek için parayla karakterler satın alıyor. Metin 2 oyunu neden kaldırıldı?

Her oyuncunun bir karaktere sahip olduğu online oyun içerisinde savaşarak kendi karakterini geliştirmeye çalışan oyuncular aynı zamanda oyunu oynayan diğer kişilerle de iletişime geçebiliyor. Dünya çapında 150 milyona yakın kişi tarafından oynanıyor.

Bizi İnstagram’dan takip edin: İNSTAGRAM ADRESİMİZ

Editör: TUNAHAN ERTAN