İstanbul, Beşiktaş'ta çalıştığı cümbüş yerinin mal sahibi tarafından şiddette uğrayan ve başvurduğu emniyet üniteleri ile savcılıktan 20 gündür karşılık alamadığını belirten Gaye Akıl isimli Twitter kullanıcısı, darp imajlarını toplumsal medyada paylaştı ve kamuoyundan dayanak istedi. 

Güvenlik kamerası imajlarının toplumsal medyaya yansıması ve reaksiyonlara neden olması akabinde yer sahibi gözaltına alındı.

Şahin Şeker'in daha sonra adliyeye sevk edildi.

Şahin Şeker birinci tabirinde "Ani öfke patlamaları yaşıyorum. Yaşananlardan pişmanım'' dedi.

Şahin Şeker'in emniyette polis gruplarına verdiği birinci sözde şöyle konuştu:

“Olay günü iş yerine girdiğim vakit sinirliydim. Bilet satış bölgesinden geçerken, Gaye Akıl'la kısa bir tartışma yaşadım ve oradan ayrıldım. Yaşananlara moralim çok bozuldu ve arkadaşlara nasihat vermek için geri döndüğümde bu iki kişinin alaycı halleriyle karşılaştım. Bilet kesen Enver D. ile konuşmak istediğim sırada Gaye Akıl olaya karışarak müdahale etti. Bu sırada kendimi kaybettim ve bu tatsız olaylar yaşandı. Son vakitlerde şirkette meydana gelen maddi manadaki aksiler tansiyon hastalığımı tetikledi ve ani öfke patlamaları yaşıyorum. Yaşananlar için çok üzgünüm. Bu olay dışında Gaye Akıl ve Enver D. ile ilgili şahsi bir hasımlığım bulunmuyor. Yaşananlardan pişmanım."

Kamu Çalışanlarına Sakal Zorunluluğu Kalkıyor Kamu Çalışanlarına Sakal Zorunluluğu Kalkıyor
Gözaltına alınan Şeker, sözünün akabinde isimli denetim kuralıyla hür bırakıldı.
Atak, 10 Nisan'da Meydan Beşiktaş bünyesinde bulunan Dorock XL isimli yerin girişinde gerçekleşti.
Düzenlenen aktiflikte gişede görevli Gaye Akıl, mal sahibi Şahin Şeker'in yere girdiğinde "ayağa kalkmadıkları için" çalışanları darp ettiğini aktardı ve şöyle devam etti: “Bir konser için gişede bilet denetiminde çalışıyordum. Mal sahibi Şahin Şeker geldi ve ‘Beni gördüğünüzde ayağa kalkacaksınız, neden ayağa kalkmıyorsunuz’ diye bağırmaya başladı. Birinci evvel yanımdaki çalışma arkadaşıma tokat attı. Akabinde bana dönerek, ‘beni görünce ayağa kalkacaksınız’ diye masaya vurmaya başladı. Ben de ayağa kalktım 'özür dileriz çalışıyorduk, sizi görmedik' dememle birlikte bana tokat attı. Ne olduğunu anlamadan ard arda tokatlar savurmaya başladı. ‘Şahin Beyefendi sakin olun sizi görmedim’ dedim. Fakat vurmaya devam etti. Ben de çıkmak için kapıya yöneldim. Gerimden parmağını bana yanlışsız sallayarak, ‘Bir daha buraya gelirsen seni öldürürüm, ayaklarını kırarım’ diye tehdit etti. Gerimi dönüp bakınca da daha fazla sonlanarak saçımdan tutup beni duvara çarptı. Tekme attı. Sonra da beni iterek dışarı attı. Otopark vazifelileri vardı lakin hiçbiri yardım etmedi. Yalnızca seyirci üzere izlediler. Daha sonra çıkarak şikayetçi oldum"

Hücum akabinde Beşiktaş Emniyet Müdürlüğü'ne giden Gaye Akıl, şikayetçi oluğunu, darp raporu alarak Şahin Şeker hakkında 6 ay uzaklaştırma kararı çıkardığını belirtti. 

Genç bayan darp anına ait imajları teslim etmesine karşın 20 gündür savcılıktan haber çıkmadığını söyledi. Toplumsal medya hesabından imgeleri yayınlayan Akıl, kamuoyundan dayanak istedi ve ekledi:

"Savcılıktan bir dönüş olmadıkça bana makus bir şey yapmalarından korkuyorum."

DorockXL'den açıklama: "Mekandan markamızı çekme kararı aldık. Çalışanımız hala bizimle çalışmakta ve hukuksal süreci bir arada devam ettirmekteyiz."

Beşiktaş'ta reaksiyon çeken şiddet imajları toplumsal medyanın da gündeminde...

Editör: TUNAHAN ERTAN