İstanbul, Beşiktaş'ta çalıştığı cümbüş yerinin mal sahibi tarafından şiddette uğrayan ve başvurduğu emniyet üniteleri ile savcılıktan 20 gündür yanıt alamadığını belirten Gaye Akıl isimli Twitter kullanıcısı, darp imgelerini toplumsal medyada paylaştı ve kamuoyundan takviye istedi. 

Bir haftanın 7 gün olmasının sebebi nedir? Bir haftanın 7 gün olmasının sebebi nedir?
Atak, 10 Nisan'da Meydan Beşiktaş bünyesinde bulunan Dorock XL isimli yerin girişinde gerçekleşti.
Düzenlenen aktiflikte gişede görevli Gaye Akıl, mal sahibi Şahin Şeker'in yere girdiğinde "ayağa kalkmadıkları için" çalışanları darp ettiğini aktardı ve şöyle devam etti: “Bir konser için gişede bilet denetiminde çalışıyordum. Mal sahibi Şahin Şeker geldi ve ‘Beni gördüğünüzde ayağa kalkacaksınız, neden ayağa kalkmıyorsunuz’ diye bağırmaya başladı. Birinci evvel yanımdaki çalışma arkadaşıma tokat attı. Akabinde bana dönerek, ‘beni görünce ayağa kalkacaksınız’ diye masaya vurmaya başladı. Ben de ayağa kalktım 'özür dileriz çalışıyorduk, sizi görmedik' dememle birlikte bana tokat attı. Ne olduğunu anlamadan ard arda tokatlar savurmaya başladı. ‘Şahin Beyefendi sakin olun sizi görmedim’ dedim. Lakin vurmaya devam etti. Ben de çıkmak için kapıya yöneldim. Gerimden parmağını bana yanlışsız sallayarak, ‘Bir daha buraya gelirsen seni öldürürüm, ayaklarını kırarım’ diye tehdit etti. Gerimi dönüp bakınca da daha fazla sonlanarak saçımdan tutup beni duvara çarptı. Tekme attı. Sonra da beni iterek dışarı attı. Otopark vazifelileri vardı fakat hiçbiri yardım etmedi. Yalnızca seyirci üzere izlediler. Daha sonra çıkarak şikayetçi oldum"

Taarruz akabinde Beşiktaş Emniyet Müdürlüğü'ne giden Gaye Akıl, şikayetçi oluğunu, darp raporu alarak Şahin Şeker hakkında 6 ay uzaklaştırma kararı çıkardığını belirtti. 

Genç bayan darp anına ait imgeleri teslim etmesine karşın 20 gündür savcılıktan haber çıkmadığını söyledi. Toplumsal medya hesabından manzaraları yayınlayan Akıl, kamuoyundan takviye istedi ve ekledi:

"Savcılıktan bir dönüş olmadıkça bana makûs bir şey yapmalarından korkuyorum."

DorockXL'den açıklama: "Mekandan markamızı çekme kararı aldık. İşçimiz hala bizimle çalışmakta ve türel süreci birlikte devam ettirmekteyiz."

Beşiktaş'ta reaksiyon çeken şiddet imajları toplumsal medyanın da gündeminde...

Editör: TUNAHAN ERTAN