İstanbul Bahçelievler'de uzaklaştırma kararı olan koca eşini sokak ortasında silahla vurdu. Bedenine 7 kurşun isabet eden bayan ağır bir biçimde yaralandı. Saldırgan koca olay yerinden koşarak kaçarken, bayan hastaneye kaldırıldı. Akına uğrayan bayanın yakını "koruma talep ettik vermediler" diye isyan etti. 

Bir haftanın 7 gün olmasının sebebi nedir? Bir haftanın 7 gün olmasının sebebi nedir?
Olay saat 11.00 sıralarında Yıldırım Beyazıt Caddesi üzerinden meydana geldi. Eşiyle boşanma kademesinde olan Yasemin C. cadde üzerinde yürüdüğü sırada uzaklaştırma kararı olan eşinin silahlı saldırısına uğradı. Saldırgan koca yanında getirdiği silahla eşine kurşun yağdırdı. Bedeninin çeşitli yerlerine 7 mermi isabet eden bayan kanlar içinde yere yığılırken, Hasan Engin C. orta sokağa girerek olay yerinden kaçtı.
Ağır yaralı bayan hastaneye kaldırıldı
Ağır yaralanan bayana birinci müdahale etraftaki vatandaşlar yaptı. İhbar üzerine olay yerine çok sayıda polis ve sıhhat grubu sevk edildi. Olay yerine gelen sıhhat grupları ağır yaralanan Yasemin C.'yi etraftaki özel bir hastaneye kaldırdı. Burada yapılan birinci müdahalenin akabinde bayan İstanbul Üniversitesi Çapa Tıp Fakültesi'ne sevk edildi.
Müdafaa talep etti argümanı
Hücuma şahit olan vatandaşlar, Yasemin C. 'nin olay yerine gelen bir yakınının "koruma talep ettik vermediler" diye bağırdığını söyledi. Yaşananları anlatan görgü şahitlerinden İhsan sevim, "Evdeydim silah seslerini duydum. Camdan baktım bayan yerde. Bayan yatıyordu. Bir bayan müdahale ediyordu. Yardım istedik ölmesin diye" dedi.
Polis saldırgan kocanın peşinde

Bir diğer görgü şahidi da olay yerine gelen bir yakınının muhafaza istedik vermediler diye bağırdığını anlattı. Polis takımlar caddeyi araç trafiğine kapatarak olay yerinde inceleme yaptı. Polis grupları saldırgan kocayı arıyor.

Editör: TUNAHAN ERTAN