Ön Far Neden Su Alır
Ön Far Neden Su Alır

Araç farları, otomobillerin olmazsa olmaz güvenlik donanımlarından bir tanesidir. Far uzun veya kısa yol fark etmeksizin karanlıkta görüş mesafenizin olmasına kolaylık sağlar.üYapısal olarak oldukça kolaylık sağlayan bu parça arabanın tasarımında da en ufak bir değişiklik olsa bile etki edebilmektedir. Bazı durumlarda sürücüler, ön far konusunda sorun yaşayarak olumsuzluğa kapılabiliyor. Bunlardan bir tanesi olanü“Ön Far Neden Su Alır?”üoldukça detaylı bir konudur. O yüzden bugünkü yazımızda konuyu anlatarak sizlere yardımcı olmaya çalışacağız. Ön Far Neden Su Alır, Ön far neden buhar yapar şimdi sizlere bunlardan bahsedeceğim.

Ön farınızın içerisinde su birikintisi oluşuyorsa bunun belirli başlı anlamı bulunmaktadır. Bu durum yaşandıktan sonra ilk olarak far camında çatlak veya delik olup olmadığını kontrol etmeniz gerekiyor. Bu noktada çatlaklar var ise direkt olarak silikon ya da silikon benzeri bir madde kullanarak boşluğu kapatabilirsiniz. Eğer ki bu noktada herhangi bir olumsuzluk yok ise uygunsuz, yıpranmış cuntalardan su sızıntısı yaşanmış olabilir. Bu esnada uzman bir kişiden yardım almak veya farı değiştirmek zorunda kalabilirsiniz.

Ön far neden buhar yapar

Far camı neden buğulanır. Far içi buğulanması farınızın bozulduğu anlamına gelmez.Far ampullerinin yakılması, motor ve radyatör ısısının etkisi, dış ortam ısısının ani azalması gibi benzeri nedenlerden dolayı far içindeki ısının artmasına sebep olur. Isının artmasıyla far iç yüzeyindeki nem, iç kısma doğru yayılır. İçeride ki nem oranı artıp doyum noktasına ulaşınca nem far içindeki soğuk kısımlarda yoğunlaşır ve böylece buğu oluşur. Genellikle araç kullanıldıktan sonra park edildiğinde buğu oluşmasının sebebi, far içi ısının en yüksek noktaya ulaşmış olması ve hava dolaşımının olmamasıdır.

Ön Far Neden Su Alır?

Ön farın su almasının nedeni Tahliye edilmeyen sıcak hava , dış ortamdaki soğuk hava ile temas edenüfarücamının arkasında yoğunlaşma yapar veüfar suüalmış gibi izlenim verebilir.

Editör: TUNAHAN ERTAN