Protez jel tırnak zararlı mı zarar verir mi
Protez jel tırnak zararlı mı zarar verir mi

Protez jel tırnak zararlı mı zarar verir mi? tırnaklarınızın doğal ve bakımlı görünmesi için yapılan bir işlemdir. Protez tırnak uygulamasının kişiye herhangi bir zararı yoktur. Tırnak bakımı zaman isteyen bir işlemdir. Bu nedenle özellikle çalışan kadınlar protez tırnak uygulamasını tercih etmektedir. Protez tırnak, takma tırnaktan farklı olarak tırnaklarınıza daha doğal bir görünüm kazandırır. Üç farklı protez tırnak çeşidi bulunmaktadır. Akrilik tırnak, jel tırnak ve dipping tırnak olarak kategorilere ayrılmaktadır. Protez tırnak çeşidi kişinin tırnak yapısına uygun olarak seçilmektedir. Az sonra sizlere Jel tırnak yaptıranların Yorumları ve Protez Tırnak Yaptıranların Yorumları kısmından bahsedeceğiz.

Protez Tırnak Zarar Verir Mi

Protez Tırnak uygulamasında hazırlık aşaması ve çıkartma aşaması önemlidir, hazırlık aşamasında doğal tırnağın yağdan arındırılması gerekmektedir ve bu arındırma işleminde aşırıya kaçan törpüleme doğal tırnağa zarar verir. Aynı şekilde çıkarma işleminde de törpü yapılmaktadır, fakat bu törpüleme proteze yapılmalıdır. Doğal tırnağa elektronik törpüyle yapılması durumunda yine tırnağa zarar verecektir. Özetle öncelikle uygulama yapan kişinin yeterince bilgi sahibi olması ve profesyonel olması önemlidir. Hazırlığı ve çıkarma işlem doğru yapıldığı takdirde, protez tırnak doğal tırnağa zarar vermez.üAncak bazı durumlarda bakım ihmal edildiği taktirde bazı sorunlar ortaya çıkabilmektedir.

  • Yapım aşamasında temizlik ve hijyene dikkat edilmezse tırnak problemleriyle karşı karşıya kalınabilir.
  • Yaparken ya da çıkarırken gerekli özen gösterilmezse tırnaklara büyük hasar verilebilir.

Protez Tırnak Yaptıranların Yorumları

Aşağıda kalan tırnakları çok yıpratıyor ve kesinlikle bulaşık yıkıyorsanız, ellerinizi çok sık yıkıyorsanız ne biliyim temizlik yapmayı seviyorsanız falan sakın yaptırmayın 3 güne düşer. 6 hafta duruyor falan külliyen yalan öyle olması için tuvaletten çıkınca bile ellerinizi yıkamamanız lazım. tırnak yeme sorunu yüzünden yaptıranlara söylüyorum o iş öyle çözülmüyor canlarım hatta sonrasında tırnakları daha da incelttiği için daha kolay kırılıyor ve siz daha çok yiyorsunuz. kafanızda bitirin.

Jel tırnak yaptıranların Yorumları

Jel tırnak ne kadar dayanır diye soracak olursanız 4 hafta kadar sağlıklı bir şekilde dayanır.

4 ay sonunda tırnaklarınız standart boya ulaşıyor. ancak protezleri çıkardığınızda tırnaklarınız çok zayıflamış ve kırılmaya müsait hale geliyor. bu yüzden çıkardıktan sonra tavsiyem uygulama yapanla konuşun ve keratin manikür uygulaması yaptırın.

Protez tırnak mı jel mi?

İki uygulama arasındaki en temel fark kullanılan malzemedir. Akrilik Protez Tırnak uygulaması; özel akrilik tozlarının , akrilik monomer ile karıştırılıp tırnağa uygulanması ile yapılmakta iken , jel tırnak ise özel protez tırnak jellerinin tırnağa uygulandıktan sonra UV lambalar ile kurutulması ile yapılmaktadır.

Editör: TUNAHAN ERTAN