Bir sportmen kadar güçlü olmalarını gerektiren güç bir rol için hazırlık yapmak ne kadar vakit alır? Hollywood yıldızlarının röportajlarına nazaran, haftada 5-6 sefer yapılan 4-6 saatlik idmanlar, bir asker yahut savaşçıyı canlandırmak isteyen biri için büsbütün olağan bir durum.

Emily Blunt, Yarının Hududunda (Edge of Tomorrow)

Emily Blunt’ın hazırlığının asıl maksadı eklemlerindeki gücü, dayanıklılığı ve hareketliliği arttırmaktı. Yaklaşık 30 kiloluk bir mekanik dış iskelet giymek zorundaydı.

Blunt olabildiğince sıkı hazırlandığını ancak elbisesini birinci giydiğinde ağlamak istediğini söylüyor.
Alicia Vikander, Tomb Raider

Lara Croft'un çekim sürecine başlamadan evvel forma girmek için, aktris 7 ay çalıştı. Bir antrenör, profesyonel sporcularınkine benzeyen  özel bir çalışma planı hazırladı ve Vikander'in idman yapma konusundaki tutumuna hayran kaldı. Kendisnin bu disiplini evvelden bir bale okulunda aldığı eğitimden geliyormuş. Yaptığı idman şunları içeriyor; haftada 6 defa tartı kaldırma, 2-3 defa tırmanış ve haftada 4 kere boks.

Zoe Saldana, Star Trek Sonsuzluk (Star Trek Beyond)

Zoe Saldana, Aralık 2014'te ikiz bebeklerini doğurdu ve akabinde çok süratli bir formda Star Trek Beyond için hazırlanmak zorunda kaldı. Oyuncu, neredeyse tüm yılını beden çalışarak geçirdi. Zoe, koşu bandından hoşlanmadığı için koçu, onun için dans ve boks içeren bir program geliştirdi. Çalışmaları tam 9 ay sürdü. Zoe Saldana tüm annelere; "Eğer ben yaptıysam sen de yapabilirsin." diyerek cüret verdi.

Brie Larson, Captain Marvel

Brie Larson spor salonundan pek hoşlanmadığından, çoğunlukla beden değil zihin olarak hazırlandı. Bir üstün kahraman bedenine sahip olmak için, 9 ay boyunca günde 5 sefer tecrübeli bir koçtan eğitim aldı. Her eğitim seansı 4 saat sürdü.

Gal Gadot, Wonder Woman

Süratli ve Öfkeli'nin şık ve hoş bayanı, Prenses Diana rolü için bedeninde önemli değişiklikler yaptı. Wonder Woman’ın eğitimi, çekimden 6 ay evvel başladı ve günde 6 saat sürüyordu.

 “2 saat spor salonu çalışması, 2 saat dövüş koreografisi ve 2 saat binicilik yaptım, bu çok zordu.”

Charlize Theron, Sarışın Bomba (Atomic Blonde)

Oyuncu bir MI6 casusu rolünde o kadar harika görünüyordu ki senaryo, çalışmalar sırasında değiştirildi. Çünkü dövüş sahnelerini daha karmaşık hale getirebileceklerini anladılar. Theron o kadar uygun dövüşüyordu ki birden fazla kere ikinci bir tekrar yapmaları gerekmedi. Dublörler olmasına karşın Theron, dublörlerin yapacakları şeylerin %98'ini kendi başına yaptı. Karakterin merdivenlerden düştüğü yahut yüksekten atladığı kısımlar dışında.

Daisy Ridley, Star Wars (2015 ve 2017)

Yıldız Savaşları'ndaki rolü (Güç Uyanıyor ve Son Jedi) Daisy Ridley'e büyük ün kazandırdı. Ondan evvel, TV dizilerinde ve kısa sinemalarda  birkaç rol üstlenmişti. Bir savaşçının bedenine sahip olmak için oyuncu, günde 5 saat olmak üzere haftada 5 gün eğitim aldı. Tırmanma, kickboks ve tartı kaldırma çalışmaları yapmak zorunda kaldı. Kendisi Yıldız Savaşları'ndan evvel hiç spor yapmamıştı.

Tessa Thompson, Thor: Ragnarok

Kusursuz bir Valkyrie olabilmek için Tessa Thompson, haftada 6 defa çalışarak yaklaşık 7 kilo kas kütlesi kazanmak zorunda kaldı. Koçu, Tessa'nın yanlışsız yemeği yediğinden emin olmak için setteki aşçıları bile denetim etti; kâfi ölçüde zerzevat ve maydanoz, kâfi ölçüde karbonhidrat ve makul ölçüde protein.

Margot Robbie, I, Tonya

Margot Robbie her vakit harika bir forma sahipti fakat bir patenci rolü için hayatındaki en sıkıntı hazırlıklardan birini yapması gerekiyordu. Bir kaç ay boyunca günde 4 saat, haftada 5 kere idman yaptı, kas kütlesi kazanmaya çalıştı. Ayırca profesyonel koreograflardan paten kaymayı öğrendi.

Kolpaçino 4 4’lük izle Full HD Seyret Kolpaçino 4 4’lük izle Full HD Seyret
Bu içerikler de ilginizi çekebilir;

2018 Yılında En Çok Kazanan Yabancı Bayan Oyuncular

Onlar Güç Olanı Başarıyor! Türkiye’nin En Komik ve Başarılı 13 Bayan Oyuncusu

'Wonder Woman' Yani Gal Gadot Hakkında Öğrendiğinize Pişman Olmayacağınız Gerçekler

Editör: TUNAHAN ERTAN