Globalleşen dünya, her sektörde olduğu gibi sağlık alanında da çeşitli yeniliklere ihtiyaç duyuyor. Bu ihtiyaçların en önemlisi ise tıp alanında kullanılan ürün ve cihazlar olarak öne çıkıyor. Dünya nüfusu arttıkça bu ürünlere olan talep orantısal olarak artış gösteriyor. Sağlık alanında kullanılan ürünlerin ise hem hijyenik hem de ekonomik olmaları istenirken bu durum beraberinde birçok sorunu da getiriyor. Ancak Onno Medical, bu sorunlara çözüm sunan firmaların ürün portföylerini aynı çatı altında sunarak sektörün büyük bir yükünü üstleniyor.

Dünya çapında her geçen gün yenilikler yaşanırken bunların en önemlileri sağlık alanına dokunan gelişimler olarak biliniyor. Bu gelişimler, teknolojik açıdan da sağlık sektörünü desteklerken beraberinde büyük bir maddi külfet ve ulaşılabilirlik sorunu yaratabiliyor. Sağlık alanında tercih edilen cihaz veya ürünlerin yeniden kullanılabilmeleri için yoğun bir sterilize çalışması geçirmesi gerekiyor. Aynı zamanda maliyet bakımından da yüksek olan yeniden kullanılabilir ürünlerin üzerinde sterilizasyon işlemleri de eklenince iyiden iyiye maddi açıdan büyük külfetler doğuruyor. Ancak gelişen teknoloji ve sanayi sektörleri, yeniliklerini tıp alanında da sürdürerek bu külfetleri önemli ölçüde azaltıyor. Özellikle hastalıkların muayene edilmesi, rutin kontrollerinin yapılması veya acil müdahale gerektiren durumlarda ihtiyaç duyulan ürün ya da cihazlar artık tek kullanımlık olarak üretiliyor. Onno Medical ise bu süreçte ürünleri, ilgili kişilere, firmalara, kurumlara veya kuruluşlara ulaştırıyor.

Dünyanın En Ünlü Medikal Markaları Aynı Çatı Altında

Onno Medical’in en önemli özelliği ise medikal sektöründe kendini ispatlamış dünyaca ünlü markaları bir arada müşterilerine sunması. Bu bağlamda Abbott, Bard, Boston Scientific, Braun, Covidien, Gambro, Baxter ve Cerenovus gibi markalar Onno Medical bünyesinde bulunuyor. Hastaların tedavi süreçlerinde yaşayabilecekleri olumsuz durumları engellemede öncü olan bu markalar, aynı zamanda hijyen açısından da büyük konfor sunuyor. Yeniden kullanılabilir ürünlere nazaran çok daha düşük maliyet sunan ürünler, beraberinde getirdiği hijyen standartlarıyla da tercih sebebi oluyor.

Yeniden kullanılabilir ürünlerde her hasta için yeni malzeme gereksinimi doğduğu için maliyetler oldukça yükselebiliyor. Öte yandan sterilizasyon aşamasında yaşanabilecek olan en küçük aksilik, ürünün veya cihazın başka hastanın üzerinde kullanılmasıyla birlikte enfeksiyonların gelişebilmesine neden olabiliyor. Ancak tek kullanımlık tıbbi ürünlerde böyle bir ihtimal bulunmuyor. Bu da hastaların, doktor veya hemşirelerin görev aldığı kurumlara olan güvenini tazelemeye yardımcı oluyor. Özellikle bulaşıcı hastalıklar konusunda kritik bir rol üstlenen tek kullanımlık ürünler, maliyet açısından uzun vadede büyük kazançlar sunuyor. İlk bakışta daha pahalı gibi görünen bu ürünler, uzun kullanımlar sonucunda maliyet açısından büyük oranda kârlılık sağlıyor. Hem hastanın sağlığını güvence altına almak hem de maddi olanakları yükseltmek amacıyla tercih edilen bu ürünler, sağlık sektörünün gelişmesine de katkıda bulunuyor.

Gambro Ürünleriyle Medikal Teknolojide Yenilik!

Tıp alanına yönelik ürettiği ürünleriyle dünyanın önemli medikal teknoloji firmalarından biri olarak gösterilen Gambro, birbirinden yeni çözümleriyle Onno Medical bünyesinde yer alıyor. Özellikle diyaliz tedavileri kapsamında üretmiş olduğu ürünleriyle bilinen Gambro, aynı zamanda hemodiyaliz, periton diyalizi, böbrek ve karaciğer yoğun bakımları için sunduğu çözümleriyle biliniyor. İsveç’te 1964 senesinde kurulan firmanın temelleri Holger Crafoord tarafından atıldı. 2013 yılında çok uluslu bir Amerikan şirketi olan Baxter tarafından satın alınan şirket, günümüzde dünyanın en ünlü medikal firmalarından biri konumuna ulaşmış durumda. Renal bakım alanında sektörün öncü firmalarından biri olarak faaliyetlerini sürdürüyor. Diyaliz klinikleri ve yoğun bakım üniteleri için tasarlayıp ürettiği ürünleriyle tanınan şirket, tedavi süreçlerinin kalitesini arıtmayı hedef olarak belirleyen firmaların başında geliyor. Diyalizör, hemofiltre seti ve diyaliz sıvısı gibi ürünler Gambro’nun ürün portföyünde bulunmakta.

Kaliteli Tek Kullanımlık Ürünleriyle Onno Medical Yanınızda

Tıbbi cihaz veya ürünleri tek kullanımlık olarak sunan Onno Medical, 2007 yılından bu yana faaliyetlerine aralıksız devam ediyor. Dünya çapındaki geniş müşteri portföyü ile birlikte 5 kıtada da hizmet veren ağa sahip olan firma, 600’den fazla tedarikçi zinciriyle öne çıkıyor. İstanbul’daki merkezinin yanı sıra 2 büyük deposu bulunan Onno Medical, 15 yıllık faaliyet süresi boyunca 750’den fazla müşteriye ulaşarak ilişkilerini hala istikrarlı bir şekilde sürdürmekte. Bilgi ve deneyimlerini devamlı olarak güncelleyen firma, sektörün doğurduğu talepleri en kısa sürede karşılamayı kendilerine amaç olarak benimsemiş durumda. Hali hazırdaki müşteri portföyünü devamlı olarak geliştiren Onno Medical, bu bağlamda yeni potansiyelleri keşfederek dünyanın her köşesine açılmayı hedefliyor.

Uluslararası çapta hizmet veren tıp alanındaki üreticilerin ürünlerini güvenilir şekilde sunmaya devam eden firma, tek kullanımlık ürün kapsamında sunduğu çözümleriyle adından söz ettiriyor. Tek kullanımlık ürün konusunda yaşanan ihtiyaç, sorun veya ilgili talepler için doğrudan iletişime geçebileceğiniz Onno Medical ekibi, bu kapsamda sizlerin bir telefon kadar uzağınızda. E-posta göndererek veya resmî internet sitesi üzerindeki iletişim formunu doldurarak da ulaşabileceğiniz firma, haftanın her günü hizmet vermeye devam ediyor.

Editör: TUNAHAN ERTAN