Güney Kore merkezli teknoloji şirketi Samsung, Watch 4 Classic isimli saat modeliyle geliyor. Apple’dan Xiaomi’ye, Samsung’tan Oppo’ya kadar teknoloji üreticileri telefonlara önem verdiği kadar akıllı saatlere de önem veriyor. Şirketler zaman zaman birbirlerinden esinlendikleri modelleri, zaman zaman da tamamen özgün, öncü modellerini sevenlerine sunuyor. Şimdi Samsung’un yepyeni bir saat modelinin özellikleri sızdı. Galaxy Watch 4 Classic özellikleri neler? GSMArena‘nın haberine göre, Samsung’un yaklaşmakta olan Galaxy Watch4 ailesinde yeni bir model daha var. Aynı adı taşıyan akıllı saatler Watch4 ve Watch4 Active‘in yanı sıra ‘Classic‘ bir model daha olacak.
Uşak’ta otizmli Çağrı Ayva TOGG otomobilin keyfini çıkardı Uşak’ta otizmli Çağrı Ayva TOGG otomobilin keyfini çıkardı
Önceden Watch4 Active olarak bilinen cihazın Watch4 olarak adlandırılabileceği de ortaya çıktı. Daha önce sızdırılan renderlar bu modellerin neye benzediğini bize göstermişti. Qi kablosuz şarj sertifikasına sahip modeller, Google’ın giyilebilir cihazlar için geliştirdiği Wear OS platformunu kullanacak. Ayrıca her iki modelde dairesel Süper AMOLED ekran, ivmeölçer, barometre, pusula, jiroskop, kalp atış hızı monitörü, SpO2 sensörü, düşme algılama ve uyku izleme özellikleri yer alacak.
Galaxy Watch4 Classic de benzer özelliklere sahip olabilir. İşte tüm ‘klasik‘ ihtişamıyla saatin, dönen bezel (çerçeve) ve sağda iki büyük düğmesi olduğunu görüyoruz. Watch4 ailesinin diğer üyeleri gibi, Classic saat de Google’ın yeni Wear OS yinelemesinin üzerinde Samsung’un One UI Watch platformuyla çalışacak. Watch4 ailesinin Ağustos ayında çıkması bekleniyor. Zaten birkaç gün önce şirket, saat modellerinin dış görünümlerini tanıtmıştı. Fotoğrafta gördüğümüz kadarıyla Watch4 Classic üzerinde tarih olarak 28 var. Bu da duyurunun yapılacağı gün ya da çıkış günü olabilir. Belki de hiçbiri.
İddiaya göre 42mm, 44mm ve 46mm seçenekleriyle beyaz, gri ve siyah olmak üzere üç renkte çıkacak. Bunun yanı sıra Watch4 Classic’in kasası ya paslanmaz çelik ya da alüminyum olacak. Saatin tüm boyutları için istediğiniz malzemeyi seçme şansınız var. Ayrıca 20 mm’lik herhangi bir saat kayışı Watch4 Classic ile çalışacak. Kutuda ise iki boy bulunacak, S/M ve M/L (Fitbit’e göre). Ekran, Gorilla Glass DX veya DX+ ile korunacak. İlki paslanmaz çelik versiyonda, ikincisi ise alüminyum saatlerde. DX+ daha yumuşaktır ve bu nedenle alüminyum için daha iyi. Bununla birlikte çizilmeye karşı daha dirençlidir. Son olarak Watch4 Classic, 5ATM su geçirmezlik derecesine ve ayrıca MIL-STD-810G sertifikalı olacak.
Editör: TUNAHAN ERTAN