Siteme Reklam Almak İstiyorum
Siteme Reklam Almak İstiyorum

Merhaba, içerik üreticisi kardeşim. Sende bizler gibi içeriklerini üretiyorsun ve belirli bir trafikte ziyaretçin var anlaşılan. Haklı olarak web sitene reklam almak istiyorsun ve ne yapman konusunda pek bir fikrin yok. Sana yardımcı olmak istediğimi belirtmek isterim. Öncelikle bazı belli başlı platformlar var buralara üye olmalısın. Şimdi sana siteme reklam almak istiyorum, siteme nereden reklam alabilirim konusunda bilgiler vereceğim.

1. Webmaster Forumlarına Üye Ol

Başlıkta da belirttiğim gibi webmaster forumlarına üye olmalısın bunların en başında r10.net web sitesi gelmektedir. Bunun haricinde wmaraci.com sitesi gibi webmaster Dijital pazarlama, dijital reklam, seo, tanıtım yazısı, backlink içeren konu başlıklı tüm sitelere üye olmalısın.

2. Reklam Şirketlerine Başvur

Dünyanın en büyük reklam ağını yöneten ve en büyük reklam şirketi olarak bilinen adsesense üyeliğini yapmanı tavsiye ederim. Çünkü gerçekten çok iyi paralar kazanabileceğin bu platform seni tatmin edecektir. Bunun haricinde admatic gibi reklam şirketlerine başvurabilirsin.

3. Sitenin Mail Adresini Oluştur

Web sitenin mail adresini hala oluşturmadıysan mutlaka bir mail adresi oluşturman gerekmektedir. Kendi işine veya sitene göre oluşturduğun mail adresini forumlarda iletişim adresin olarak kullanman gerekecek. Bunu ihmal etme.

4. Çeşitli Backlink ve Tanıtım Yazısı Satabileceğin Sitelere Üye Ol

Başlıkta yine belirttiğim gibi sitene belirli bir ücret karşılığında tanıtım yazısı almak istiyorsan bununla ilgili sitelere üye olman lazım. Aynı şekilde backlink, footer link gibi diğer reklam türlerini sitene almak istersen. Bionluk, sadeceon gibi sitelere üyelik kaydı oluşturmalısın. Bu sitelere üye olurken freelancer olarak üye olmalısın çünkü sen bir yayıncısın. Biz sizlere Ertanhaber olarak yardımcı olmak isteriz. Bizlere iletişim kısmımızda bulunan mail adresinden ulaşabilirsiniz.

Girişte de belirttiğim gibi trafikli bir web siteniz varsa sadece Google'a bağlı kalmazsınız. Çoğu zaman banner alanları satar, tanıtım yazıları yayımlar, sponsorlu içerikler üretir, link alanları pazarlar ve emeğinizi paraya dönüştürebilecek hiç bir fırsatı kaçırmamaya çalışırsınız. 

Yukarıda bahsettiğim başlıkların haricinde daha çeşitli yollar izleyebilirsiniz. Araştırma yapmanız gerekebilir bu konular hakkında. Çünkü reklamverenlere ulaşmak yayıncıya ulaşmaktan daha zordur. Nasıl bir yol izleyeceğinizi bildiğiniz zaman zaten siz sonuca ualaşacaksınız. Bugün sizlere siteme nasıl reklam alabilirim, siteme nereden reklam alacağım gibi sorulara yanıt vermeye çalıştık. Daha sonraki yazılarımızda görüşmek üzere hoşçakalın.

Editör: TUNAHAN ERTAN