Bursa'da internetten yayın yapan mahallî kanalın muhabirine verdiği röportajda ”Kafa keseceğim" dediği gerekçesiyle gözaltına alınan ve mahkemece isimli denetim kuralıyla hür bırakılan Suriyeli A.A.F. (24), yarın hudut dışı edilecek. Hudut dışı edilmek için tekrar konutunda gözaltına alınan A.A.F., Bursa Vilayet Göç İdaresi’ne teslim edildi.

DHA'nın aktardığı habere nazaran, sokak röportajında 'kafa keseceğim' tabirlerini kullanan Suriyeli A.A.F.’nin, Bursa Cumhuriyet Başsavcılığı ve Vilayet Göç İdaresi’nce Türkiye’den hudut dışı edilmesine karar verildi. Bugün tekrar konutunda gözaltına alınan A.A.F., Bursa Vilayet Göç İdaresi’ne teslim edildi.
A.A.F.'nin yarın hudut dışı edileceği bilgisi paylaşıldı.
Sokak röportajında kullandığı söz reaksiyon çökmişti
İnternet üzerinden yayın yapan mahallî kanalın muhabirine verdiği röportajda, Suriye asıllı A.A.F.’nin ”Kafa keseceğim" demesi, reaksiyon toplamıştı. İmgenin toplumsal medyada yayılması ve reaksiyonların artması üzerine Bursa Cumhuriyet Başsavcılığı’nca A.A.F. için yakalama kararı çıkartmış ve gözaltına alınmıştı.
Gözaltına alınan Suriyeli A.A.F., emniyetteki sorgusunun akabinde 29 Mayıs’ta adliyeye sevk edildi. A.A.F., çıkarıldığı mahkemece isimli denetim kuralıyla hür bırakılmıştı.

A.A.F.’nin, savcılık sorgusunda, ”Arkadaşlarımla sokakta gezerken, adamla bayan arbede ediyordu. Adamın, bayana vurduğu gördüm. Yanlarına giderek, hengameyi ayırdım. Daha sonra o adamla ben arbede etmeye başladım. Etraftakiler hengameyi ayırdı. O sırada elinde kamera ve mikrofon olan şahıslar geldi. Ne olduğunu sordu. Ben de ’Kadına vuruyor. O adamın başını keserim’ dedim. Bayana vuran adam için o cümleyi söyledim. Benim sözlerim çarptırıldı. Suçsuzum” dediği öğrenildi.

Editör: TUNAHAN ERTAN