Sosyal medyayı etkili kullanmak ya da internette web sayfaların daha üste çıkmasına eskisinden daha çok önem verilir. Teknoloji çağında yaşadığımızdan dolayı her şeyimiz internete bağlıdır.

Bir şey öğrenmek için gerekli olan web sayfalarına bakılır ya da gündemi takip etmek için sosyal medya hesapları kullanılır. Kurumsal ya da özel alanda da bu işeri yönetmek bir seo gereksinimi vardır. Bu sayede durumu ele alarak sizler için gerekli adımlar atılır. Bu alanı doğru kullanmak ve başarılı olmak için en iyi seo rendesi gibi şirketlerle çalışmalar yapılır.

Marka oluşturmak bir kimlik olduğundan bu alanda size bunu kazandıracak olan ankara seo ile yıldızlar gibi parlayabilir ve sosyal medyaları daha etkili kullanabilirsiniz. Bu alanda en iyilerden olduklarından sizler için en iyi yönetim araçlarını kullanarak istediğinizden fazlasını verir.

Sosyal Medya Yönetim Araçları İçin Aranılan Kriterler

Bir iş düzgün ve başarılı yapabilmek adına bazı kriterler her zaman vardır. Yönetim araçları içinde istenilen bazı kriterler olduğundan bunlar sağlanıyorsa istediğiniz gibi kullanabilirsiniz. Bunların ne olduğuna bakıldığında ise:

  • Kullanım kolaylığı olmalıdır. Yani bir yönetim aracını basit haliyle anlamalı ve kullanabilmeniz gerekir.
  • İstisnasınız tüm sosyal medya platformlarını desteklemelidir.
  • Fiyatına bakılarak ta karar verilmelidir. Eğer kullanacağınız yönetim aracı size ücretsiz deneme aracı verirse mutlaka deneyin.
  • Bu yönetim araçları ile paylaştınız içeriklerin rapor ve analizimi yapmanız gerektiğinden araçların bu hizmeti size sağlaması gerekir.
  • Yönetim araçları ile hem zamanı hem de medya platformlarını etkili kullanabilmeniz gerekir.

Şeklinde sıralanabilir. Piyasada kaliteli yönetim araçları olduğundan bu kriterlere uygun bulmanız mümkündür.

Seo Rendesinin Kullandığı Sosyal Medya Yönetim Araçları

Site birçok alanda hizmet vermeye çalıştığından sosyal medya yönetim araçları konusun da el atmıştır. Hizmette kusursuz olduklarından denemekten zarar gelmeyeceği gibi birçok avantajı da görülür. Bu yönetim araçları

  • Zoho
  • Buffer
  • Socialpilot
  • Hootsuite
  • Sendible

Bunlar piyasanın en kullanışlı sosyal medya yönetim araçları olduklarından kendiniz ya da bir seo yardımı ile markalaşabilirsiniz.

1. zoho

Ekip çalışmasına uygunluk özelliği ile diğer sosyal medya yönetim araçlarından ayrılan zozo, profesyonel bir yönetim aracıdır. Bu yönetim aracını Instagram, Google My Business, Twitter, LinkedIn, Facebook için kullanabilirsiniz. İsterseniz de ekip oluşturarak üye daveti de yapabilirsiniz.

Bu sitede farklı bir medya hesabına gerek kalmadan sistemdeki yerli mesajlaşma ile ekinizle tüm süreci beraber takip edebilirsiniz. Zamanlama araçlarına da sahip olduğundan otomatik güncelleştirme de yapmanız mümkündür.

2. buffer

Kullanıcının seçtiği zaman dilimine göre hizmet veren buffer piyasanın iyileri ve popüleridir. Üstelik planladığınız zaman dilimlerini iptal etmek isterseniz hepsini iptal ederek yediden ayarlayabilirsiniz. Eğer küçük bir işletmeniz varsa ya da en fazla 3 sosyal medya hesabını birden kullanacaksanız sizin için ücretsiz kısım yeterli olacaktır. Eğer daha fazla özellikte hizmet beklerseniz ücretli planı almanız gerekir.

Bu medya yönetimini web sayfalarında içerik planlamak içinde kullanmanız mümkündür. Tüm uzantılara sahip olduğundan işlerinizi daha hızlı yapabilirsiniz. Üstelik hem android hem de ios içinde mobil için uygulaması da vardır. Zamandan tasarruf yaparak işleriniz daha kolay hale getirmek sizin elinizdedir.

3. socialPilot

SocialPilot ile içerik planlaması oldukça basittir. Eğer bir defa yaparsanız medya takvimi ile işlerinizi takip edebilirsiniz. Eğer çok sayıda gönderi oluşturup paylaşmak isterseniz bu medya yönetici ile toplu gönderi oluşturabilirsiniz. Bu medya yönetim aracının tek dezavantajı Instagram alanına destek sağlamamasıdır.

Bireysel ve profesyonel olmak üzere iki paketi bulunur. Bireysel paket daha ucuzdur. Eğer profesyonel paket almak isterseniz sizlere ücretsiz olarak 14 gün deneme verilir. Kurulum ve hizmetler son derece hızlı ve kolaydır. Birçok sosyal medya hesaplarında çok etkileşim almak isterseniz bunu kullanabilirsiniz.

4. hootsuite

Uzun yıllardır hizmet verdiğinden dolayı en çok kullanılan sosyal medya yönetim aracıdır. Son derece kapsamlı ve detaylı hizmet vermesinin yanı sıra global olarak en önde yerini alır. Eğer sosyal medya hesaplarınızı tek bir kanalda yönetmek isterseniz hootsuite sizin için en idealidir. Burada içerik yapmak oldukça kolay olduğundan profesyonelce yapabilirsiniz.

Ara yüzü oldukça eski olması ve güncel teknolojiler ile uyumlu olmadığından bu bir dezavantaj olarak kabul edilir. Ancak bunu göz ardı edebileceğimiz gibi bu yönetim aracı ile detaylı rapor elde edebilir ve bilgi alabilirsiniz.

5. sendible

Bu yönetim aracının en avantajlı özelliği birçok platform ve sosyal medya hesaplarıyla uyumlu olmasıdır. Ayrıca kullanıcılara yararlı hizmet olarak sms ve e posta entegresi sunulur. Böylelikle müşterilerinize bile bu yöntemle sms gönderebilirsiniz. Sadece aylık olarak baz alındığından eğer 100 sms aşılırsa paket satın almak gerekir.

Her ne kadar ara yüzü güzel ve kullanışlı olsa da verilen hizmetlerde zaman zaman sorun yıkabilir. Bu durumda müşteriniz ile aranızda sorunlar değil tarihi belirlenen bir gönderinin yanlış zamanda gönderilmesi gibi aksilikler yaşanabilir. Teknik konuda yetersizlikler mevcuttur.

Editör: TUNAHAN ERTAN