Spor giyim markası Nike, Mason ile anlaşmayı feshetti. Spor giyim markası Nike, taciz ve şiddet suçlamasıyla tutuklanan ve daha sonra kefalet ile serbest kalan Mason Greenwood ile bağlarını kestiğini açıkladı.

Greenwood'un, kız arkadaşının sosyal medyada paylaştığı fotoğrafların ardından tecavüz ve saldırı şüphesiyle tutuklandıktan sonraüManchester Unitedütarafından kadro dışı bırakıldı .

Spor giyim markası Nike Mason ile anlaşmayı feshetti
Spor giyim markası Nike Mason ile anlaşmayı feshetti

Nike sözcüsüüMason Greenwoodüile ilişkilerini askıya aldıktan bir hafta sonra, Manchester United forvetinin artık Amerikan çok uluslu şirketi tarafından sponsor olmayacağını açıkladı.

Greenwood'un adını ve numarasını taşıyan formalar United'ın online mağazasında kaldırılırken, 20 yaşındaki genç futbolcu FIFA 22 gibi video oyunlarından da çıkartıldı.

Mason Greenwood neden tutuklandı?

İngiltere Premier Lig takımlarından Manchester United'ın oyuncusu Mason Greenwood, kız arkadaşı tarafından şiddet ve tecavüzle suçlanmasının ardından gözaltına alındı.

Manchester polisi Greenwood'un ismini geçirmeden yaptığı açıklamada, sosyal medyada yayımlanan içeriklerden haberdar olduğunu belirtti, 20'li yaşlarında bir kişinin gözaltına alındığını duyurdu. Polis tarafından açıklamada, "20'li yaşlarında bir erkek, tecavüz ve şiddet şüphesiyle gözaltına alındı" ifadeleri yer aldı.

Pazar sabah saatlerinde kız arkadaşı Greenwood hakkında sosyal medya hesabında paylaşımlarda bulundu, ancak paylaştığı fotoğraf, video ve ses kayıtlarını kısa bir süre sonra sildi. Manchester United kulübü ise Greenwood'un hakkında çıkan iddialar nedeniyle süresiz kadro dışı bırakıldığını duyurdu.

Futbolda kara gece, kara leke... Futbolda kara gece, kara leke...

"Şiddetin hiçbir türünü tasvip etmediklerini" belirten kulüp, sosyal medyadaki iddialardan haberdar olduklarını, ancak "gerçekler ortaya çıkana kadar" başka yorum yapmayacaklarını söyledi.

Mason Greenwood ise hakkındaki iddiaları yanıtsız bıraktı

20 yaşındaki futbolcu Mart 2019'dan beri Manchester United forması giyiyor. Şubat 2021'de 4 yıllık yeni sözleşme imzalayan İngiliz futbolcu takımın altyapısından yetişti, bir kez de İngiltere milli takım formasını giydi.

Sizin için: Çaykur Rizespor futbolcusu Aziz Aksoy’a silahlı saldırı!

Editör: TUNAHAN ERTAN