Bursa'da yüzde 60 engelli olduğu öğrenilen 22 yaşındaki Erkan Sarı, kız arkadaşını taciz eden Suriyeli grup tarafından silahla tehdit edilip, sopayla dövüldü. Suriyeli grubun dayak görüntüleri sosyal medya üzerinden 'Bu ülkede Türklere ve Kürtlere rahat yok' notuyla paylaştığı iddia edildi.

Olayla ilgili 2 kişinin tutuklandığı, 7 kişinin (yaşı küçük diye) denetimli serbestlikle bırakıldığı, 1 kişinin de firari olduğu öğrenildi. Olayla ilgili açıklama yapan mağdur Erkan Sarı'nın babası Dursun Sarı, 'Saldıran gruptakilerin yaşı tutmadığı için denetimli serbestlik ile dışarıda elini kolunu sallayarak dolaştığını öğrendik' dedi.

Silahlı ve sopalı kumpas

Bursa’nın Karacabey ilçesinde meydana gelen olayda, yüzde 60 engelli olduğu öğrenilen 22 yaşındaki Erkan Sarı ile henüz ismi bilinmeyen Suriye uyruklu kişi arasında 'kız arkadaşını taciz ettiği' gerekçesiyle sosyal medya üzerinde tartışma çıktı. Uyarılara rağmen tacizin kesilmemesi üzerine Suriyeli şahısla yüz yüze konuşmak için 4 Eylül'de Karacabey'deki boş bir araziye giden Sarı eli silahlı ve sopalı bir grupla karşılaştı.

Suriyeli grubun sopalı saldırısına uğrayan Sarı'nın silahla tehdit edildiği görüntüler, sosyal medya hesaplarında paylaşıldı. Suriyeli grubun videoda “Bu ülkede Türklere ve Kürtlere rahat yok” dediği iddia edildi.

Babası anlattı

Baba Dursun Sarı ise yaşananlar karşısında oldukça üzgün olduğunu belirterek şu ifadeleri kullandı; 'Benim çocuğum yüzde 60 engelli. Olay günü oğlumu “senin doğum gününü kutlayacağız”diyerek Çamlık diye bilinen araziye götürüyorlar. 10 kişi bir anda oğluma saldırmaya başlıyor. Çocuğumu ilk gördüğümdeki görüntü gözümün önünden gitmiyor. Çocuğum zaten engelli tam düzelmeye başlamıştı, şimdi evden çıkamıyor. Saldıran gruptakilerin yaşı tutmadığı için denetimli serbestlik ile dışarıda elini kolunu sallayarak dolaştığını öğrendik. Yetkililere rica ediyorum bu şahıslara gerekli olan ceza ne ise verilsin. Bu tür olaylar ülkemizde artık yaşanmasın.'

Editör: TUNAHAN ERTAN