İmalat, inşaat, kimya, gıda, tekstil gibi pek çok sektörde iş güvenliği ve verimliliği açısından iş eldiveni kullanımı oldukça önemlidir. Bu eldivenler sayesinde yanık, kesik, elektrik çarpması gibi pek çok olumsuz durumdan işçilerin göreceği zarar minimuma indirgenmiş olur. Ayrıca iş eldivenlerinin sağladığı ergonomik kavrayış ve tutuş sayesinde iş verimliliği de artar. Bütün bunlar göz önüne alındığında, işletmelerin toptan iş eldiveni alarak stoklarını güncel tutmaları çok önemlidir.

İş yerinde satın alma departmanlarında çalışan kişilerin toptan iş eldiveni alırken bazı hususlara dikkat etmeleri gerekir. Kısaca özetlemek gerekirse;

  • Hangi iş kolundaysanız, o işe uygun özellikteki iş eldivenini tercih etmelisiniz. İşçilerinizin beden ölçülerini listeleyerek doğru bir asorti ile sipariş vermeniz gerekir. Çünkü iş eldivenlerinin ele uygun ölçülerde olması, iş güvenliği açısından son derece önemlidir. üÖrneğin hiç kimse, kimyasal madde ile çalışan bir işçinin elinden eldiveni kaydığı için zarar görmesini istemez.
  • Toptan iş eldiveni almak, işletmelere maliyet açısından avantaj sağlar. Adet yüksek olduğu için pazarlık etme şansınız da artacaktır. Sipariş sayısını belirlerken doğru bir planlama yapmak çok önemlidir. Örneğin tek kullanımlık muayene eldiveni alacaksanız, bir personelin günde ortalama kaç tane kullanacağını ve bir kutuda kaç tane eldiven olduğunu hesaplamanız gerekir.
  • Toptan iş eldiveni alırken güvendiğiniz markalardan tercih yapmalı, eldivenlerin uluslararası standartlara uygunluğunu kontrol etmeli, sertifikalarına bakmalısınız.
Editör: TUNAHAN ERTAN