Ünlü motovlogger Tunahan Ertan'ın motosikleti, sosyal medyada büyük yankı uyandıran olayla trafikten men edildi. Ertan, motosiklet videoları ile geniş bir takipçi kitlesine sahipken, sivil polis ekiplerinin beklenmedik bir şekilde önünü kesmesiyle motosikleti trafikten men edildi.

APP Plaka Nedeniyle Trafikten Men Edildi

Olayın başlıca sebebi, Ertan'ın motosikletinde kullanılan APP plaka oldu. Yetkililer, plakanın okunur ve anlaşılır olmaması, plakanın orijinal olmaması gibi sebeplerle cezai işlem uyguladı. APP plakalar, estetik ve kişiselleştirme amacıyla tercih edilse de, yasalar çerçevesinde kullanımı belirli kurallara tabidir ve standart plakaların yerini alamaz.

4 çocuğu yıllarca istismar etti! Bir esnaf çocuklara taciz odası yaptı 4 çocuğu yıllarca istismar etti! Bir esnaf çocuklara taciz odası yaptı

Diğer İhlaller de Tespit Edildi

Sivil polis ekiplerinin yaptığı denetimde, sadece APP plaka değil, trafiğe kapalı alanda motosiklet sürmek, plakanın okunur ve anlaşılır olmaması, plakanın orijinal olmaması gibi diğer ihlaller de tespit edildi. Bu sebeple, Tunahan Ertan'a çeşitli maddelerden cezai işlemler uygulandı.

Editör: TUNAHAN ERTAN