Dünya çapında sunduğu oyunlarla dikkat çeken yerli oyun şirketi Hungri Games, 1.1 milyon dolarlık yatırım aldı. Aldığı yatırımla güçlenen oyun firması oyunlarını geliştirme yolunda bir önemli adım daha kaydetti.

İngiltere merkezli oyun yatırım ve finans şirketi Triple Dragon’dan 10 milyon değerleme üzerinden alan oyun şirketi 2019 yılında global mobil oyun pazarında hit olmuş oyunları koordine eden tecrübeli bir ekip tarafından kuruldu.

Hungri Games’in yeni oyunu bu yaz oyunseverler ile buluşacak

Şirket şu anda bünyesinde iki mid core oyun bulunuyor. Hungri Games, halihazırda EMEA bölgesinde ve ABD’de geniş bir oyuncu kitlesini yakalamış olan God of Gods ve Legend of Khans gibi SRPG oyunlarıyla hızlı bir ivme yakalamayı başardı.

Şirketin interaktif hikaye tabanlı RPG türündeki üçüncü oyunu olan “Affairs Interactive Stories” ise 2021 yazında oyunseverler tarafından oynanabilir olacak.

Hungri Games Kurucu Ortağı Kağan Berk Koçakaldıkları yatırıma ilişkin yaptığı açıklamada:

“Hungri Games dünya oyun sektöründe tecrübeli ve başarılara sahip bir ekip tarafından kuruldu. 2 yıl gibi kısa bir sürede 2 mid-core oyunu global pazarda yayınlayabilmek ve alanında dikkat çeken oyunlara imza atmak bu anlamda tesadüf olmadı. Kurulduğumuz günden beri en net hedefimiz küresel çapta alanında tanınan ve saygı duyulan bir mobil oyun şirketi olmaktı. Yenilikçi ve yetenekli ekibimizle bu yolda ilerliyoruz. Bu başarımız çok sayıda yatırımcının dikkatini çekmeyi başardı ve biz de şu an için global hedeflerimize uygun gördüğümüz Triple Dragon ile ilk yatırım sürecimizi tamamladık. Yeni hedefler için çalışmaya devam ediyoruz. Bir yandan en yeni SRPG oyunumuz “God of Gods”u global pazarda yayınlamanın heyecanını yaşarken, diğer yandan RPG ve strateji türü oyun deneyimini yeni bir düzeye taşıyarak dünyanın dört bir yanındaki oyunculara en iyi oyun deneyimini sunmayı sürdürüyoruz. ” dedi.

Zehir Kılıcı Nereden Hangi Sandıktan Düşer Zehir Kılıcı Nereden Hangi Sandıktan Düşer
Temel mobil oyunların segmentinde devrim yarattığını ifade eden Koçak, “Yatırım turunu melek yatırımcılarla birlikte yöneten Londra merkezli oyun yatırım ve finans şirketi Triple Dragon’un Kurucu Ortağı Pieter van der Pijl ise yatırım sürecini şu sözlerle değerlendiriyor: “Hungri Games, küresel oyuncu tabanının yanı sıra EMEA’da da son derece iyi yankı uyandıran içerikler sunarak temel mobil oyunlar segmentinde devrim yaratıyor. Yeni ve alternatif kullanıcı edinme ve iş geliştirme ortaklıklarından yararlanarak şimdiden ilgi odağı olmayı başardı. Hungri Games’i portföylerini genişleterek ve Birleşik Krallık’ta yeni bir stüdyo açarak desteklemek için sabırsızlanıyoruz.” açıklamasında bulundu.

Hungri Games’in aldığı yatırımı yeni mobil oyunların geliştirilmesini hızlandırmada kullanıcı kazanımı ile pazarlama gücünü artırmada ve İngiltere’de açmayı planladığı yeni stüdyo için kullanacağı belirtiliyor. İstanbul merkezli şirket yeni yetenekleri bünyesine katmayı sürdürürken, bu yılın sonuna kadar 25 kişilik bir ekibe ulaşmayı planlıyor.

Editör: TUNAHAN ERTAN