Sentuna ”Such a Whole”
Sentuna ”Such a Whole”

Sentuna, tüm dünyada ve sosyal mecralarda trend olmuş. ”Such a Whole” adlı şarkıya imza atan JVLA ile ”Say It” adında ortak bir çalışma yaptı. ”Such a Whole” adlı şarkı Youtube’da 100 milyondan fazla izlenme, Spotify’da 186 milyondan fazla stream aldı ve TikTok’ta trend şarkılar arasında.

Kingsmen Records, Gangster City, Jhaps Records, Ghetto Records gibi plak şirketleriyle çalışan Sentuna hem prodüksiyon yapıyor hemde bazı şarkılarında kendi söylediği acapellaları kullanıyor.

2009 yılında kendi imkanlarıyla stüdyo kurup, kendi rap kayıtlarını alan Sentuna aynı zamanda bir mücevher tasarımcısı. Sentuna son yıllarda müzik kariyerine elektronik müzik türünde prodüksiyonlar yaparak devam ediyor.

SENTUNA KİMDİR

1994 yılında İstanbul'da dünyaya gelen Sentuna, 2000'li yıllardan itibaren rap müzik dinlemeye başladı.
Uzun yıllar dinleyici iken kendi müziğini kendisi yapmak istedi ve 2009 yılında henüz bir öğrenciyken ilk stüdyosunu kurdu. Kendi stüdyosunda amatör kayıtlar almaya başladı ve bunun yanı sıra prodüksiyon alanında sürekli kendini geliştirdi. Son yıllarda Sentuna elektronik müzik türünde şarkılar üretip dijital platformlarda dağıtıma sunmaktadır.

Sentuna instagram: https://www.instagram.com/sentuna34/

Editör: TUNAHAN ERTAN