Havalı tabanca ruhsat gerektirir mi? Havalı tabancayı kimler kullanabilir? Havalı tabanca ruhsat gerektirir mi? Havalı tabancayı kimler kullanabilir?

Türkiye Fırıncılar Federasyonu Lideri Halil İbrahim Balcı, İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin meclise taşıdığı 142 yeni ekmek büfesi açma talebine sert bir çıkış yaptı. Mevcut durumda 500'e yakın sayıda büfe olduğunu lisana getiren Balcı, esnafa karşı haksız rekabet oluştuğunu belirtti.

Ekmek üzerinden siyaset yapan İBB'nin, "hizmet" vazifesini askıya aldığını vurgulayan Balcı, "Unutulmamalı ki bu tıp siyasetler, 1990'ların Türkiye'sinde geçerliydi. Bugün, 'hizmet üreteceğim' diye vazifeye gelenlerin, esnaflık yapması büsbütün yanlış bir uygulamadır." değerlendirmesinde bulundu. "HİZMETİ ÖNCELİK OLARAK GÜNDEMİNİZE ALIN"

Balcı, Belediye tarafından su ve ulaşım üzere hizmetlere yapılan artırımı da anımsatırken, 142 ek ekmek büfesi açılması uğraşının hizmet olarak adlandırılamayacağını aktardı ve şunları kaydetti:

"İyisi mi siz belediyenin asıl işi olan hizmeti öncelik olarak gündeminize alın, biz de esnaflığın gereği olarak ekmeği nasıl kaliteli ve hesaplı çıkarabiliriz ona bakalım."

Akşam

Editör: TUNAHAN ERTAN