Difenbahya

Mervelerdeyiz Tekel Nerede? Konumu ve Adresi Mervelerdeyiz Tekel Nerede? Konumu ve Adresi

Difenbahya bitkisi, güzel renkli ve çekici yapraklara sahip olmasına rağmen, zehirlenmeye yol açan başlıca bitkiler arasında yer alır.

Difenbahya bitkisi ağızda kabarcıklara, ishale, bulantı ve kusmaya, ağızda ve boğazda yanma hissine, şişmeye ve ağrıya neden olabilir.

Paşa kılıcı

Halk arasında "yılan bitkisi" olarak bilinen Paşa Kılıcı, ev dekorasyonunda kullanılan bir iç mekan bitkisidir. Bu iç mekan bitkisi görünümü ile ne kadar tercih edilse de, zararlı etkilerini atlamamak gerekir.

Paşa Kılıcı bitkisi mide bulantısı, kusma ve ishale neden olabileceğinden, evcil hayvanları bu bitkiden uzak tutmak gerekmektedir.

Aloe

Aloe bitkisinin güzellikten, bakıma çeşitli kullanım alanı bulunmaktadır. İyi anılan bu bitkinin listedeki varlığının sizi şaşırttığının farkındayız. Ancak bilim adamlarına göre bu bitki ishal, alerji ve böbrek problemlerine neden olabilecek maddeler içeriyor.

Kadife çiçeği

Neredeyse her evde bulunan, kolay bakımı ve tatlı görüntüsüyle sık sık tercih edilen kadife çiçeğinin aslında göründüğü kadar masum olmadığını biliyor muydunuz?

Yaygın olarak Marigolds olarak bilinen kadife çiçeği yutulursa, gastrointestinal rahatsızlığa neden olabilir. Bitkinin özü ayrıca deri döküntülerine de yol açabilir.

Editör: TUNAHAN ERTAN