Valorant hata kodu 57 ile oyunu ilk yüklediğiniz zaman çoğunlukla ekranda görünen bir ‘PlayerAffinityInitFailure’ hatasını temsil eder. Bu sorunun basit bir çözümü elbet vardır. O açıdan endişelenmeyiniz ve Valorant val 57 hata kodu yazımızı okumaya devam ediniz.

Valorant Hata Kodu 57 Nasıl Çözülür?

Hata Kodu 57 çözümlemek için Riot ile ilgili her şeyi close yapmalısınız. Daha sonra yeniden start vermelisiniz. Bu işlem Valorant’ta karşılaşılan hata kodu 57 sorununu çözecektir. Bu hata koduyla karşılaşan oyuncuların çoğu bu şekilde hatayı atlattığını bildirmiştir.

Bu resmi olmamakla birlikte Vanguard isimli Riot ve Valorant ile gelen bir yazılımdan kaynaklandığı düşünülen bir hatadır. Eğer yukarıdaki yöntem sizde hala işe yaramadıysa Vanguard’ı kaldırmanız gerekebilir. Riot Vanguard’ı kaldırmak için normal bir program kaldırıyormış gibi hareket edin. Program Ekle Kaldır kısmından Riot Vanguard’ı bulup kaldırın. Bu aşamadan sonra Riot Launcher’ı tekrar başlattığınız zaman gerekli programlardan olan Riot Vanguard elbetteistemci tarafından otomatik olarak eksik olduğu için tekrar kurulacak.

Valorant Hata Kodu 57 Düzeltilmesi

Valorant hata kodu 57 çözümü basit olduğu bilinmeli ve ilk olarak şu şekilde çözüme başlanması gerekmektedir. Başlıca yapılması gereken nitelik olarak Riot Client’in yeniden başlatılması ve sorunun ortadan kalkmasının değerlendirilmesi gerekmektedir.

Bu yapılan işlem genellikle önyükleme sırasında görülmüş olan 57 kodlu hatanın çözülmesine ve doğru bir önyükleme gerçekleşmesine imkan tanımaktadır. Bunun yapılmasına rağmen düzeltilemeyen hataların da var olduğu bilinmektedir bu yönelik çözüm ise Riot Vanguard’ı kaldırmaktır. Bu rehberimiz de sizlereüValorant hata kodunun çözümüühakkında detaylı bilgi verdik.

Editör: TUNAHAN ERTAN