Valorant oyuncularının val 5 hatası almasının nedeni genellikle oyun sunucusu tarafından olan sunucu kaynaklı hatadır. VALORANT oyuncusuysanız genellikle  VAL 5 hata kodu ile karşı karşıya kalırsınız. Genellikle Riot Client’i tekrar başlatmak hatayı çözer. Bu hata genel olarak Riot Games tarafından bir güncelleme yapıldığında, oyun sunucuları onarım aşamasındaysa veya zayıf internet bağlantısı varsa karşınıza çıkar. Karşınıza çıkan bu hatayı nasıl düzelteceğinizi öğrenmek için yazımızı okuyabilirsiniz.

VALORANT Val 5 Hata Kodu Nasıl Düzeltilir?

VAL 5 hata kodu easy bir biçimde işlemciyi tekrar başlatarak çözebilirsiniz. Eğer bu yöntem işe yaramıyorsa aşağıdaki yöntemleri deneyebilirsiniz.

Riot Vanguard’ı Bilgisayarınızdan Kaldırın

Riot Vanguard’ı pcnizden kaldırmak için adımları takip edin:

  • Program ve özelliklere tıklayın.
  • Riot Vanguard’a sağ tıklayın.
  • Son olarak, “Kaldır” tuşuna tıklayın.
  • Tekrar yükleyin
  • Riot Vanguardı başlatın

Client kaldırıldıktan sonra, resmi siteden tekrar bilgisayarınıza indirin ve oyunu başlatıp Val 5 hata kodunun çözülüp çözülmediğini kontrol edin.

Sekme Değiştirmekten Kaçının

Bu hataya neden olan sebeplerden biri de çoklu sekmelerin açık olmasıdır. Eğer oyuncu alt-tab yaparak sekme değiştirirse hata ortaya çıkabilir. Bu yüzden VALORANT hata kodu 5 ile karşılaşmamak için sekme değiştirmekten kaçının.

Destek İle İletişime Geçin

Eğer bu çözümlerin hiçbiri işe yaramazsa, VALORANT destek ile iletişime geçmelisiniz. VALORANT resmi sitesinden destek bölümüne girerek iletişim detayları ve sunucu onarım detaylarına ulaşabilirsiniz.

Editör: TUNAHAN ERTAN