Vamp Makyaj Nedir? Vamp Makyaj Nasıl Yapılır? Püf Noktaları Nelerdir? Son yıllarda gece makyajının en popüler tekniklerinden biri olan vamp makyaj adeta herkesin sevgilisi oldu. İlk bakışta abartı ve ağır bir makyaj gibi görünen vamp makyajda aslında tek bir ruj bile yeterli oluyor. Peki vamp makyaj evde nasıl yapılır ve püf noktaları nelerdir? İşte tüm merak edilen soruların yanıtı:

1935’te, dünyaca ünlü Vogue dergisinde Türk kadınlarının gözlerini ağır bir makyajla badem şekline çevirdiği zaman büyük olay olmuştu. Olay olan bu baskıdaki tüm kadınlar parlak sayfalardaki gözleriyle adeta bir vampirin koyu renkli gözleri arasındaki benzerlik nedeniyle adını “vampir” görünümüne benzetildi. Daha sonrasında dergiler ve filmler onları koyu renkli dudaklar ve güzel benleri, uzun kirpiklerden bakan gözleri, sarkık ve kulaklarına erişen uzun yeşim küpeleri ile gösterdi. Koyu siyah makyajlı gözleri ve kıvırcık saçlarıyla tüm güzelliklerini ortaya çıkaran kadınlar o dönemlerde en çok bu yöntemi kullanıyordu. Daha sonra vamp makyaj, modern eğlenceler ve partilerde moda oldu. Tüm genç kızlar, yoğun ve siyah göz makyajı yapmaya başladılar ve kan kırmızı rujlar sürmeye başladılar.  Peki vamp makyaj nasıl yapılıyor? Gelin birlikte inceleyelim:

  • Reklamlar ve dergiler, popüler film dergilerinde sunulan bu estetiği popüler hale getirmeye yardımcı oldu.

    ü
  • Dumanlı göz makyajı veükırmızı rujdan oluşan vamp makyaj stili günümüzde de çok tercih ediliyor.

VAMP MAKYAJ NASIL YAPILIR?

- Vamp makyajın ilk adımı pürüzsüz, porselen gibi görünen bir cilde sahip olmak. Bunun için ilk önce cildinize nemlendirici bir makyaj bazı uygulayarak başlayabilirsiniz. Ten makyajınızda yüksek kapatıcılığa sahip, mat bitişli bir fondöten kullanacağınız için cildinizi öncesinden nemlendirerek daha pürüzsüz bir görünüm elde edebilirsiniz.

- Cildinizdeki tüm kusurları gizleyecek, yüksek kapatıcılığa sahip, aynı zamanda da mat bitişe sahip bir fondöten kullanabilirsiniz. Vamp makyajın diğer bir imza görünümü de koyu dumanlı göz makyajları. Bunun için siyah bir krem farı göz kapaklarına uygulayın.

Gözünüzün katlanma bölgesine geldiğinizde, dumanlı etkiyi vermek için koyu kahverengi farı uygulayıp iyice dağıtabilirsiniz. Aynı işlemi alt kirpik diplerine de uyguladıktan sonra, gözlerinin iç kısmına akmayan siyah bir göz kalemi uygulamalısınız.

Vamp makyajda hacimli, uzun ve kıvrık kirpiklere sahip olmalısın. Bunun için kirpik liftingi etkili maskaralardan yardım alabilirsiniz. Yüzünüzü soğuk tonlu bir bronzer ile yüzüne kontür yaparak boyutlandırabilirsiniz.üBu adımdan sonra yüzünün yüksek noktalarına, beyaz renkte bir aydınlatıcı uygulayabilirsiniz.ü

- Vamp makyajın olmazsa olmazı, koyu bordo mat dudaklar.  Makyajının kalıcılığını artırmak, aynı zamanda da mat görünümü uzun saatler boyu konuşmak için son adımda makyaj sabitleme spreyi uygulayabilirsiniz.

Vamp Makyaj Nedir, Vamp Makyaj Nasıl Yapılır, Püf Noktaları Nelerdir, vamp makyajla nasıl havalı olunur, vamp makyajda kirpikler nasıl kıvrılmalıdır, vamp makyajda hangi makyaj malzemeleri kullanılır, vamp makyajda hacim nasıl verilir, vamp makyaj beyaz renkte bir aydınlatıcı nasıl kullanılır, kahverengi koyu far nasıl sürülmelidir

Kusursuz Makyaj Nasıl Yapılır? Kusursuz Makyaj Yapmanın Püf Noktaları

Editör: TUNAHAN ERTAN