Varil pompaları, kapalı variller içerisinde bulunan çeşitli sıvıların pratik ve kolay şekilde transfer edilmelerini mümkün kılan makinelerdir. Aynı zamanda akışkan formdaki maddelerin de tahliye edilmesineüimkanütanımaktadır. Günümüzde birçok firma, ihtiyaç duydukları sıvı ürünleri satın almak için tankları ve varilleri tercih etmektedir. Bu seçenek özellikle maliyetlerin düşürülmesi ve lojistiğin sağlanması açısından büyük avantajlar sağlasa da birçok dezavantajı da beraberinde getirmektedir.

Varil pompaları, kapalı ambalajların açılmasına ihtiyaç kalmadan ve yalnızca ihtiyaç duyulan kadar sıvının tahliye edilmesineüimkanütanımaktadır. Bu sayede tüm kimyasal maddeleri kendi orijinal ambalajları içerisinde, özelliklerinin değişmesine yol açacak olan etmenlerden uzak şekilde muhafaza etmek mümkün hale gelmektedir. Bu durum ise işletmeler için kimyasalüzahiyatlarınınüönlenmesi ve maliyetlerin düşürülmesi açısından büyük bir avantaj sağlamaktadır.

Varil pompası kullanımı, iş güvenliğinin sağlanması açısından daüoldukça önemli makinelerin başında yer almaktadır. Varillerden pompa kullanmadan sıvı boşaltmak için genellikle varil devirme tekniğinden yardım alınmaktadır. Bunun sonucunda ise tehlikeli kimyasalların sızıntı yapması, dökülerek çevreye ya da insanlara zarar verilmesi, ciddi yaralanmalar ve sakatlanmaların ortaya çıkması gibi ciddi riskler meydana gelmektedir. Aynı zamanda bu işlem, zaman kaybı yaratması sebebiyle de büyük bir dezavantaj yaratmaktadır. Varil pompası kullanımı ise aynı işlemin daha kolay, güvenli, pratik ve hızlı şekilde sonuçlanmasını mümkün kılmaktadır.

Varil Pompalarını Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Günümüzde fabrikalar başta olmak üzere birçok firma,püskürtme sistemleriüve pompalar gibi makinelerin kullanımına sıkça başvurmaktadır. Böylece iş planlamalarının daha kısa sürede tamamlanması, üretim kapasitesinin artırılması, karümarjınınüyükseltilmesi, makinelerin bakım ve onarımları için gereken maliyetlerin düşürülmesi, zaman tasarrufunun sağlanması gibi çok sayıda avantaj edilmektedir. Bu kapsamda en sık kullanılan makineler arasında yer alan varil pompalarının kullanımı sırasında edilmesi gereken bazı noktalar bulunmaktadır. Bu noktaların ise kısaca şu şekilde sıralanması mümkündür:

●üü​Debi ihtiyacı, tahliye edilecek akışkanın yapısı ve özelliklerine en uygun olan varil pompası modellerinin tercih edilmesi,

●üü​Sağlık kurallarıüdahilindeügıda ve ilaç üretimi gibi sektörlerde kullanılacak olan varil pompalarının FDA onaylı ve sertifikalı olmasına özen gösterilmesi,

●üü​Hijyen koşullarının sağlanabilmesi için kolay temizlenir modellerin tercih edilmesi,

Sohbet odaları Sohbet odaları

●üü​Tehlikeli kimyasal grubunda bulunan sıvıların transferlerini sağlamak için sızdırmazlık şartlarının yerine getirilmesi,

●üü​Aşındırıcı, parlayıcı ya da yanıcı sıvıların tahliye edilmesi gereken durumlarda hava motorlu ya daüex-proofüelektrik motorlu modellerin tercih edilmesi,

●üü​Motor tipi,üana pompa ve pompa serisinin yapılacak işe ve kullanılacak maddelere uygun özelliklerde olması,

●üü​Tercih edilen pompanın boyutu, motoru, basma yüksekliği, boru uzunluğu, viskozitesi, kullanılacağı maddenin türü, akışkanlık derecesi ve benzeri tüm şartlara uygunluk göstermesi,

●üü​Kullanım sırasında pompa gövdesinin varillerin dış kısmına yerleştirilmesi,

●üü​Boru üretimi sırasında kullanılan dış malzemelerin kullanılacak olan sıvılara karşı dayanıklı olmasıdır.

Varil pompaları, ambalaj içerisinde bulunanüakışkanların ve sıvıların %99 oranında tahliye edilmesini mümkün kılmaktadır. Bu sayede ürünüzahiyatlarınınüazaltılması ve karlılık oranının kısa süre içerisinde artış göstermesi mümkün hale gelmektedir.

Varil Pompası Fiyatları

Varil pompaları, sahip oldukları özelliklere bağlı olarak çok sayıda seçeneğe sahip olan ürünlerdir. Aynı zamanda neredeyse tüm sektörlerde yaygın şekilde kullanılması, üretici firmaların sayısında da önemli bir artışa yol açmıştır. Bu nedenle fiyatları oldukça değişkendir. Varil pompası fiyatları üzerinde etkili olan hususların ise kısaca şu şekilde sıralanması mümkündür:

●üü​Varil pompalarının manuel ya da mekanik olması,

●üü​Varil pompasının hangi sıvıların aktarımları sırasında kullanılacağı,

●üü​Varil pompasının üretici firması ve menşei,

●üü​Pompaların basma gücü,

●üü​Ürünlerin FDA onaylı ya da paslanmaz çelik gövdeden oluşması gibi özellikleri,

●üü​Ürün kalitesi ve kapasitesidir.

Varil pompaları, hem sıvı formdaki hem de akışkan kıvamdaki maddelerin güvenli şekilde transfer edilmesi açısından ideal ürünlerdir. Pompaların bu maddelere uygunluk göstermeleri içinse farklı malzemelerden üretilmeleri gerekmektedir. Bu nedenle ham madde seçimleri de fiyatları doğrudan etkileyen unsurlar arasında yer almaktadır.

TPM Mühendislik Güvencesi İle En Kaliteli Varil Pompaları

Varil pompaları, ihtiyaç duydukları sıvı maddeleri bidonlar, variller ya daütonajlıkütankerler ile temin eden firmalar için ideal ürünlerdir. Bu nedenle günümüzde çoğu sektörde sıklıkla kullanılan makinelerdir. Bu durum ise varil pompalarının üretim ve satışlarını gerçekleştiren firma sayısında önemli bir artış yaşanmasında doğrudan etkili olmuştur. Ancak bu noktada dikkat edilmesi gereken nokta, firma tercihinin doğru yapılmasıdır.

Varilüpompasıüsatın almadan öncesinde üretici firma, ürün menşei ve satıcı firma tarafından sunulan destek hizmetleri gibi detayların mutlaka araştırılması gerekmektedir. Bu sayede en etkili model tercihinin yapılması ve ürün performansının uzun seneler boyuncaükorunması gibi avantajlarda elde edilebilmektedir. Aynı zamanda varil pompası garanti kapsamı hakkında da yeterli bilgi sahibi olunması gerekmektedir.

1994 senesinden beri sektöründe öncü ve lider pozisyonunu korumayı başarmış olanüTPM Mühendislik, müşteri memnuniyeti ve hizmette kalite ilkelerine olan sadakati ileüsektörelüihtiyaçlar karşısında en uygun çözüm önerilerini sunmaya devam etmektedir. Firma, aynı zamanda dünyaca ünlüüFinishüThompsonüInc.üürünlerininüTürkiye distribütörlüğünü de üstlenmektedir.

Editör: TUNAHAN ERTAN