Yaz tatili yapmak istediğiniz zaman birçok konaklama seçeneği karşınıza çıkar. Bunlar arasındaükiralık villa, konforlu bir şekilde tatil yapmak için ideal bir seçenektir.üÖzellikle kalabalık bir aile ya da arkadaş grubunuzla tatil yapacaksanız, villa kiralamak, maddi açıdan tasarruf sağlar. Tabii ki, villanızı kiralarken bazı konulara dikkat etmeniz gerekir.

Doğruükiralık villaüseçeneğiyle hayalinizdeki gibi tatil yapabilirsiniz. Bunun için size aşağıdaki örnekler verilebilir:

•üÇocuğunuz varsa, çocuk havuzlu villaları tercih edebilirsiniz.

•üKalabalık ailenize özel olarak lüks villalar idealdir.ü

•üMuhafazakarüyaşam tarzınıza uygun olarak tam korumalı muhafazakar villalar bulabilirsiniz.

Tercihinize uygun olarak seçebileceğiniz villaları, tatilpremium.com adresinden bulabilirsiniz. Burada size özel olarak hazırlanan birçok farklı villa mevcuttur. Önemli olan kaç kişi ve nasıl bir villada konaklamak istediğinizdir. Sitenin filtreleme seçeneğiyle kolayca villanızı bulabilirsiniz. Rezervasyon işleminizi tamamlayarak kaç gün, hafta veya ay kalacağınızı belirlemeniz mümkündür.

Bu aşamada villa kiralarken bakılması gerekenler çok sayıda husus vardır. Daha birçok konuyu detaylı şekilde araştırmanız gerekir.

Kiralık Villanın Markete Yakınlığı

Tatil sürecinde villada kalmak evinizin konforundaymış gibi hissettirir. Tabii ki, bu süreçte dışarıdan yörenin özel lezzetlerine bakma şansınız vardır. Örneğin; Fethiye’de tatil yaparkenüFethiye kiralık villaüçıkarak bölgenin yöresel tatlarına bakabilirsiniz. Ancak belki de bir gün boyunca hiçüvilladan dışarı çıkmak istemeyebilirsiniz. Böyle bir durumda villada yemek yapabilirsiniz.

Malzemeleri almak için bir markete ihtiyacınız olabilir. Eğer ki, evde yemek yapmayı daha çok tercih ediyorsanız villanın markete yakın olması, işinizi kolaylaştıracaktır. Villadan çıkıp markete giderek yörenin özel yiyeceklerini alabilirsiniz. Ardından villaya gelip yemeğinizi pişirmeniz mümkündür. Hatta bu yemeklerle, villanın harika bahçesinde sevdiklerinizle birlikte ziyafet çekebilme şansınız vardır.

Villanın yakınlığı konusundaüTatil Premiumüsize büyük bir kolaylık sağlar. Sitede bulunan her villa ile ilgili size ayrıntılı şekilde bilgi verir. Dolayısıyla nerede konaklayacağınızı hemen öğrenebilirsiniz. Daha ayrıntılı bilgi almak isterseniz, sitenin telefon numarasını aramanız mümkündür. Burada bulunan müşteri hizmetleri markete, pazara, şehir merkezine yakın olan villalarla ilgili size bilgi verir.

Evcil Hayvan Kabul Ediyor mu?

Evinizde baktığınız birüpatiliüdostunuz var ve onunla tatil yapmak mı istiyorsunuz?üKiralık villaüseçeneğinde bu durum mümkündür.üPatiliüdostunuzun siz tatildeyken yalnız kalmasını istiyorsanız onu yanınıza alabilirsiniz. Villada bahçenizdeyken dilerseniz onu da çıkartarak tüm enerjisini atmasına olanak tanımanız mümkündür.ü

Evcil dostunuzla villada kalacaksanız, dikkat etmeniz gereken tek şey, villanın evcil hayvana izni olup olmadığıdır. Çünkü bazı villalarda hayvan izni bulunmaz. tatilpreimium.com'dapatili dostunuzla harika bir tatil yapabilmek için onlarca villa bulabilirsiniz. Sadece villayı araştırırken “evcil hayvan izinli” olarak filtrelemeniz yeterlidir. Sonrasında karşınıza birçok farklı kiralık villa seçeneği çıkar.


Villa Kiralama Fiyatlarına Neler Dahildir?

Villa kiralamayla alakalı en çok merak edilen sorulardan biri, kiralamaya nelerin dahil edildiğidir. Öncelikle villa kiralamanın maddi açıdan çok daha uygun bir seçenek olduğunu söylemek mümkündür. Örneğin; Dalyan’a giderkenüDalyan kiralık villaüotele göre bütçenize uygundur. Özellikle kalabalık arkadaş grubuyla geliyorsanız, kiralık villalarda kalmanız sıkça önerilir.

Kiralık villaüiçin sadece günlük ücret alınır. Yani kalacağınız gün sayısına göre ödeme yapmanız yeterlidir. Otellerde bu durum, böyle değildir. Kişi başı ücret alındığından dolayı daha pahalı bir seçenektir.üVilla kiralarken kalabalık arkadaş grubunuzun ortalamasını alarak ödeme gerçekleştirebilirsiniz. Böylece otel kısıtlamasından uzak harika bir tatil yapma fırsatı sizin olur!

En İyi Kiralık Villa Bölgeleri

Türkiye, zengin turizm bölgelerine sahip bir ülkedir. Dolayısıylaükiralık villaüile tatil yapabileceğiniz birçok yer vardır. Genellikle ülkemizde Ege ve Akdeniz kıyıları, tatil için tercih edilmektedir. En iyi tatili yapmak için kiralık villaları bulabileceğiniz bölgeleri, aşağıdaki biçimde sıralamak mümkündür:

•üGöcek

•üSarıgerme

•üPatara

•üÖlüdeniz

•üKaraağaç

•üDalyanü

•üOrtaca

Yukarıdakiler dışındaüTatil Premiumüfarkıyla daha fazla bölgede tatil yapmaüimkanınızüvardır. Site, bu konuda size oldukça geniş bir yelpaze sunar. Bunlar arasında size en uygun olanı seçmeniz mümkündür. Siz de önceden rezervasyonunuzu yaparak tatili planı oluşturmaya başlayabilirsiniz.üDaha sonra belirlediğiniz tarihte villaya giderek dilediğiniz gün sayısı kadar tatilinizi sevdiklerinizle yapmanız mümkündür.

Editör: TUNAHAN ERTAN