WhatsApp nihayet kullanımı kolay bir depolama yönetim aracını ortaya çıkardı. Bu özellik, mesajlarınızı yönetmeyi, dağınık gelen kutularını temizlemeyi ve cihazınızda yerden tasarruf etmeyi daha da kolaylaştıracak. WhatsApp, depolama yönetimi özelliğiyle ilgili güncellemeyi bir Tweet paylaşarak duyurdu.Önceki WhatsApp depolama menüsü, alanınızın çoğunu hangi sohbetlerin kapladığını görmenize ve her sohbette kaç tane mesaj, GIF, fotoğraf ve video olduğunu bilmenize izin veriyordu.

Tüm bu depolama alanlarını neredeyse hiç çaba harcamadan silebilirken, WhatsApp hala tam olarak neyi sildiğinizi göstermiyordu. Başka bir deyişle, mesajları körü körüne siliyor, önemli sohbetlerin ve fotoğrafların silinme riskiyle karşı karşıya kalıyordunuz.

Şimdi, bunların hepsi değişiyor. WhatsApp'ın yeni depolama araçları, uygulamadaki büyük dosyaları tanımlamanıza ve bunları hızla silmenize yardımcı olacak. Ve en iyi yanı, belirli bir dosyayı yanlışlıkla silme konusunda endişelenmenize gerek kalmayacak.

Yeni depolama özelliğine erişmek için, Ayarlar Depolama ve Veriler Depolamayı Yönet'e gidin. Ardından, silmek istediğiniz şeyi seçmeyi kolaylaştıran çok daha düzenli bir sayfayla karşılaşacaksınız.

Mesajlarınız, "Birçok kez iletildi" veya "5MB'den büyük" gibi ayrı kategorilere bölünecek. Mesajlar ayrıca dosya boyutuna göre listelenecek. Bu özellik yüzlerce mesaj arasında sıralamaya çalışırken kesinlikle kullanışlı olabilir.

Steam Bekleyen Bakiye (Sorunu) Ne Zaman Gelir? Steam Bekleyen Bakiye (Sorunu) Ne Zaman Gelir?

Önemli olan hiçbir şeyi silmeyeceğinizden emin olarak, sildiğiniz tüm içeriğin küçük resimlerine göz atabilirsiniz. Silmeye değer bir içerik bulduğunuzda, onu seçin (veya Tümünü Seç seçeneğini kullanın) ve basit bir dokunuşla silin.

Depolama aracına yapılan güncellemenin yanı sıra WhatsApp, "kaybolan" mesajları da duyurdu. Bu yeni özellik, belirli konuşmaların yedi gün sonra uygulamadan silinmesini sağlayacak. Bu özelliği belirli sohbetler için açıp kapatabilirsiniz.

Daha verimli bir depolama sisteminin eklenmesi, WhatsApp'ın kullanımını daha da kolaylaştırıyor. Facebook'un sahip olduğu platformda, Telegram ve Slack gibi mesajlaşma uygulamaları da dahil olmak üzere rekabet edecek çok şey var.

Neyse ki WhatsApp doğru yönde ilerliyor gibi görünüyor. WhatsApp sohbetlerinizi temizledikten sonra telefon depolama alanınızda kesinlikle daha az sorun yaşayacaksınız.


Editör: TUNAHAN ERTAN