Yargıtay, trafik kazası sonucu üç kişinin vefatına neden olan muharrir Emrah Serbes'e verilen 13 yıl 4 aylık mahpus cezasını onadı.

Yargıtay 12. Ceza Dairesi'nde, temyiz incelemesinin karar duruşması yapıldı. Karar duruşmasına tarafların avukatları katıldı.

Mahkeme heyeti, trafik kazası sonucu 3 kişinin vefatına neden olan muharrir Emrah Serbes'e, "bilinçli taksirle mevte neden olma" cürmünden lokal mahkemece verilen ve istinaf mahkemesince uygun bulunan 13 yıl 4 aylık mahkumiyet kararının temyiz istemini asıldan reddederek mahpus cezasını onadı.

Ne olmuştu?

  DHA  - Ayhan Özçelik ve eşi Nilgün Özçelik

Ördeğin yumurtasından çıkan görenleri şaşkına çevirdi! Ördeğin yumurtasından çıkan görenleri şaşkına çevirdi!
İzmir-Aydın Otoyolu'nda 22 Eylül 2017'de, Emrah Serbes'in kullandığı 34 NT 5005 plakalı araba, Torbalı kavşağı yakınlarında, Ayhan Özçelik (59) yönetimindeki 34 TV 9335 plakalı arabaya geriden çarpmıştı. 

Kazada şoför Özçelik ile 16 yaşındaki kızı Zeynep olay yerinde, eşi Nilgün Özçelik ise kaldırıldığı hastanede 12 gün sonra ömrünü yitirmişti.

Kazadan sonra 34 NT 5005 plakalı arabası kendisinin kullandığını tez eden Kenan Yanlışsız tutuklanmıştı.

Emrah Serbes arabası kendisinin kullandığını itiraf ederek, 28 Eylül 2017'de teslim olmuş, akabinde tutuklanmıştı.

Serbes, İzmir 8. Ağır Ceza Mahkemesinde yargılandığı davada, 13 yıl 4 ay, kazadan sonra 34 NT 5005 plakalı arabası kendisinin kullandığını söyleyen Kenan Hakikat ise 1 yıl mahpus cezasına çarptırılmıştı.

İzmir Bölge Adliye Mahkemesi 14. Ceza Dairesi, tarafların itirazlarını reddederek, kararı hukuka uygun bulmuştu. 

Temyiz üzerine ise belge, Yargıtay 12. Ceza Dairesine gelmişti.

Editör: TUNAHAN ERTAN