Hayatımızın önemli bir kısmını geçirdiğimiz yatak odasında, bir sonraki güne iyi ve dinç bir şekilde hazırlanmak için iyi bir uyku almamız önemli. Bunun dışında, herkes gibi siz de şık, dekoratif bir konsept oluşturmak istiyor olmalısınız. Yatak odası ev tekstili ürünleri içinde, en önemli ürünler içinde soğuk günlerde kurtarıcımız olan yorgan ve çarşaflar yer alıyor. Yorgan, lastikli çarşaf ve yastık kılıfı gibi ürünler, keyifli bir uykunun yanı sıra, şık bir oda için önemli. Peki bu ürünleri seçerken nelere dikkat etmeliyiz? Yatak ve uyku grubu ürünlerinde doğru seçim, sağlıklı bir uyku anlamına geliyor ve çok dikkat edilmese de, bu konuda sorun yaşıyorsanız bu sizi gün içinde olumsuz etkileyebilir.

Yorgan Nasıl Seçilmeli?

Uyku grubundaki diğer ürünlerde olduğu gibi, yorganlarda da kullanacak kişi sayısı ilk kriterdir. Tek kişilik ve iki kişilik yorgan seçimlerine ek olarak, bebek yorganları da tercih edilebilir. Yorgan satın alırken dikkat edilmesi gereken diğer bir husus da yorganın iyi ve doğru bir dolgu içermesi. Isıtma kapasitesi yüksek olan yorganlar, size sıcacık ve keyifli bir uyku deneyimi sunabilir. Bu anlamda tela, mikrojel ve mikrofiber yorgan modelleri, buna ek olarak ısı dengeleyici yorgan seçeneklerini tercih edebilirsiniz. Pamuk ve kaz tüyü yorgan gibi seçimler, dokuma konusundaki seçenekler içinde. Buna ek olarak, yazlık ve kışlık yorgan seçenekleri de, mevsimsel ihtiyaçlarınıza göre düşünebileceğiniz modellerden. Sık sık yorgan değiştirmek istemezseniz, dört mevsim yorgan seçeneklerine de göz atabilirsiniz.

Çarşaf Değiştirme Derdine Son Veren Lastikli Modeller

Yatağınızdaki takımları değiştirirken, can sıkıcı konulardan biri çarşaf değiştirme olabiliyor. Yastık kılıfı ve yorgan kılıfı her ne kadar sabit kalsa da, yataktaki hareketlerinizden ötürü ya da yatağınızın kenarlarının özelliklerine bağlı olarak çarşaf yataktan çıkabilir. Bu da kötü bir deneyim sunuyor. Son yıllarda birçok kişinin tercihi olan lastikli çarşaf ise, bir kere tutturulduğunda gergin ve stabil olabiliyor. Yatağın çarşafını değiştirirken, tek yapmanız gereken lastikleri yatağın kenarından geçirmek oluyor ve bu sayede, dakikalar içinde yatağınızı yenileyebilirsiniz.

Sohbet odaları Sohbet odaları

Odanızla Uyumlu Şık Yastık Kılıfı Modelleri

Yatağımızda, yastıklar küçük bir detay olarak görünse de aslında bütün bir dekoratif konseptin, önemli bir tamamlayıcısı. Yastıklarınızın, yatağınız ve odanızla uyumlu olması için, yastık kılıfı seçeneklerinde tarzınızı yansıtan modeller kullanabilirsiniz. Kalite olarak iyi bir kumaştan üretilmesi gereken bu ev tekstili ürünleri, uyku boyunda doğrudan cildinize temas ettiği için sağlıklı yapıda olmalı. Ev tekstili ürünlerinde en iddialı modelleri sunan English Home, kaliteli yastık kılıfı ürünlerinde, 2021’de olduğu gibi önümüzdeki yıl da en çok tercih edilen site olacak gibi görünüyor. Bu ürünlere efsane cuma indirimleri ile sahip olmak için English Home'dan online alışveriş yapabilirsiniz!

Editör: TUNAHAN ERTAN