Yaklaşık 3,5 milyondan fazla adayın katıldığı üniversiteye giriş sınavı olan Yükseköğretim Kurumları Sınavı'nın (YKS) 2023 tarihleri belli oldu. Sınavın ilk oturumu olan Temel Yeterlilik Testi (TYT), 17 Haziran Cumartesi günü gerçekleştirilecek. İkinci oturum ise Alan Yeterlilik Testleri (AYT) ve Yabancı Dil Testi (YDT) olacak ve 18 Haziran Pazar günü yapılacak. YKS 2023 cevap anahtarı ne zaman yayınlanacak?

YKS 2023 cevap anahtarı ne zaman yayınlanacak?

YKS, gençlerin hayatında önemli bir dönüm noktası olarak kabul ediliyor ve kariyer yaşamlarının en belirleyici adımlarından birini oluşturuyor. Bu nedenle, adaylar sınav sürecine hazırlık yaparken, çeşitli kaynaklardan soru kitapçığı ve cevap anahtarları araştırıyorlar.

YKS kapsamındaki TYT, AYT ve YDT sınavlarının soru kitapçıkları ve cevap anahtarları, ÖSYM'nin resmi internet sitesinde yayımlanacaktır. Ancak, kesin açıklama tarihi henüz belirlenmemiştir. Genellikle, AYT sınavından bir gün sonra soru kitapçığı ve cevap anahtarları yayımlanır. Bu materyaller, adayların sınav performanslarını değerlendirmelerine ve sonuçlarını gözden geçirmelerine yardımcı olur.

YKS 2023 cevap anahtarı

ÖSYM, sınav sonuçlarını ve diğer ilgili bilgileri duyurmak için resmi internet sitesini kullanmaktadır. Adaylar, ÖSYM'nin güncel duyurularını takip ederek soru kitapçıklarına ve cevap anahtarlarına erişebilirler.

TEMEL MATEMATİK CEVAP ANAHTARI

1. Nota sorusu cevabı nedir? Cevabının 13/8 olduğu söylendi.

2. Kare vardı. A kök B şeklindeki sorunun cevabı ise 127’dir.

3. 3. 2015 2023 nüfus artışı sorusunun cevabı.. 1/10 olarak artışın 11/10 ile çarpmanız gerekiyordu. Cevabı ise 6/8’dir.

4. Çiçeklerin raftaydı. 5 parçaya ve 4 parçaya bölünmüştü. Bu sorunun cevabı ise 1,38 oluyordu.

5. Bir lamba ve tel vardı. İki kere daha yakınca parlak oluyor, bir kez daha yakınca gün ışığı veriyor gibi bir şeyler vardı. Tek sayı çift sayı sorusuydu.

A – Tek
B – Tek
C – Çift

Hangi çift oluyor diye soruyordu. Cevap ise şu şekilde:

C * (A+B) Çünkü zaten c çift olandı.

6. Fonksiyon sorusu var. F+g ve f*g gibi bir şeyler vardı. g(7)’nin cevabı isteniyordu. Bunun cevabı da 15 oluyordu

7. A, B ve C şehirlerinin yerel saat farkı sorusu. C şehrinde saat 17.00 olamazdı. Bu bir mutlak değer sorusuydu. Cevabı da 17:00.

8. Kümeler kızlar ve erkek isimleri sorusu.. X, N,Y vardı. Cevabı ise Burak olacaktı.

9. Mod medyan sorusunun cevabı ise 17.

10. N= Kaç farklı rakamdan oluşur sorusunun cevabı da 9.

11. ABB BAB 11’e ve 12’ye bölünüyor. 588 ve 858 sorusu. Cevabı A+B=13 olacak.

12. A ve B kırtasiyesi sırt çantası ve kalemlik sorusu cevabı 48.

Editör: TUNAHAN ERTAN