Fatura Öderken Kayıt Okunamadı hatası alanlar için bir yazı hazırladık. Bu uyarı Ziraat Bankası ATM ve internet bankacılığı işlemlerinde harç ve KYK ödemeleri yapılırken karşınıza çıkabilecek bir hata türüdür. Yüzlerce kullanıcı kayıt okunamadı hatası sebebiyle forumlara ve şikayet sitelerine konu açmış bulunuyorlar. Anlaşılan bu hatanın çözümü için kendi kendinize ATM başında yapabileceğiniz bir şey bulunmuyor. Bunun için vakit kaybetmeden şubeye gitmeniz gerekmektedir.

Ziraat Bankası Kayıt okunamadı hatası
Ziraat Bankası Kayıt okunamadı hatası

Ziraat Bankası Kayıt Okunamadı Hatası Ne Demek

Ziraat Bankası Kayıt okunamadı hatasını alma sebeplerinizin asıl sebebi ilgili hesabınızda teknik bir sorun olması ya da borcun vadesi gelmediğinden dolayı hesaba işlenmemiş olması olabilir. Her iki durumda da doğrudan şube veznesinde işlem yapmak istediğinizde görevli sistem üzerinden hata aldığınız borcu görüntüleyerek tahsil edebilmektedir. Burada dikkat etmeniz gereken şey geriye dönük problem olmaması adına dekont çıktısını alıp saklamanız gerekmektedir.

Ziraat Bankası İletişim

444 00 00 - 0850 220 00 00 Ziraat Bankası Müşteri İletişim Merkezi ile zamana ve mekana bağlı kalmadan bankacılık işlemlerinizi 7 gün 2​4 saat telefon ile gerçekleştirebilirsiniz. Müşteri İletişim Merkezimizden finansal işlemlerinizi yapabilmeniz için Telefon Bankacılığı müşterisi olmanız gerekmektedir.

Editör: TUNAHAN ERTAN