Bursa'da 17 yaşındaki S.G., CHP Osmangazi İlçe Lideri M.A'nın cep telefonundan attığı bildirilerle kendisini taciz ettiğini öne sürdü. AK Partili Vilayet Lideri Ayhan Salman olayın 'pedofili' olarak ele alınması gerektiğini savunurken, M.A., "Partimizin isminin daha da yıpratılmasının önüne geçmek ismine vazifemden istifa ettim" dedi.
 

 

CHP Osmangazi İlçe Lideri M.A., teze nazaran, WhatsApp üzerinden 17 yaşındaki S.G.'ye saat 23.00'te "Pişt" yazılı bir bildiri, akabinde da üzgün sözü olan bir emoji gönderdi. Bunun üzerine S.G., M.A.'ya "Neden bu türlü emojiler atıyorsun, bir şey de abi" yazdı. M.A. ise bunun üzerine "Bana abi deme" karşılığını verdi. Genç kız bu kere de "Neden abi demeyeyim ki?" sorusunu yöneltirken, M.A., "Senden hoşlanıyorum" karşılığını verdi.

DURUM PARTİ YETKİLİLERİNE BİLDİRİLDİ
 

 

İletilerden sonra genç kız M.A.'ya reaksiyon gösterirken, M.A., "Ben içimden gelen hislerle yazıyorum. Benim için kolay mı? Kendime kaç kez sordum" formunda bir bildiri gönderdi. Genç kız kendisine gelen bildirileri daha sonra annesine gösterdi. Durumu CHP'li yetkililere bildirdiği belirtilen genç kızın ailesi, gerekenin yapılması için beklemeye başladı."İDDİALARLA MUHATAP OLMAK ZORUNDA BIRAKILDIM"

Olayın gündeme gelmesinden sonra açıklamada bulunan M.A., "Son devirde üst üste akınlarla karşı karşıyayım. İlçe lideri seçilmeden evvelki devirlerle ilgili iki başka mevzuda haber ve tezlerle muhatap olmak zorunda bırakıldım. Son savlar da birebir çerçevededir" tabirlerini kullandı.

"SEÇİMLE GELDİĞİM VAZİFEMDEN İSTİFA ETTİM"

Açıklamalarına devam eden M.A., "Hakkımdaki ferdî tezlerde bile CHP Osmangazi İlçe Lideri kimliğimin ısrarla ön plana çıkarıldığını, aslında partimizin gaye alınmak istendiğini görmekteyim. Bu nedenle, atılan iftiralara ait sonuna kadar sürdüreceğim hukuk gayretim sırasında partimizin isminin daha da yıpratılmasının önüne geçmek ismine, seçimle geldiğim ilçe başkanlığı vazifemden istifa ettim. Hukuk uğraşımdan de asla vazgeçmeyeceğim. Kamuoyuna hürmetlerimle duyuruyorum" dedi.AK PARTİ VİLAYET LİDERİ'NDEN AÇIKLAMA

AK Parti Bursa Vilayet Lideri Ayhan Salman, taciz savıyla ilgili yazılı açıklama yaptı. CHP'li yetkilileri hususla ilgili gerekeni yapmaları konusunda vazifeye çağıran Salman, olayın takipçisi olduklarını belirtti. Salman, yaptığı açıklamada şu sözlere yer verdi:

"PEDOFİLİ OLARAK ELE ALINMALIDIR"

"Son periyotta CHP vilayet ve ilçe teşkilatlarından gelen cinsel taciz tezleri ve bu bahiste CHP idaresinin hususa ilgisizliğini büyük bir keder ile takip etmekteyiz. Bursa'mızda yaşandığı argüman edilen büyük bir utanç ve kederle basından izlediğimiz tezler ise acilen açıklığa kavuşturulması gereken bir kamu meselesine dönüşmüştür. CHP Osmangazi İlçe Lideri tarafından şimdi 17 yaşında, yasalarımızca reşit olmadığı için 'çocuk' olarak sayılan bir kız çocuğuna atıldığı tez edilen taciz bildirileri cinsel taciz suçlamasından da öte pedofili olarak ele alınmalıdır. Acilen Cumhuriyet Halk Partisi Vilayet Başkanlığı'ndan ve CHP Genel Merkezi'nden bu hususla ilgili acil bir aksiyon beklediğimizi, mevzunun takipçisi olduğumuzu kamuoyunun bilgisine sunarız"

EVLİ BİR BAYANLA BAĞLANTISI OLDUĞU ORTAYA ÇIKMIŞTI

Öte yandan, geçtiğimiz aylarda yeniden basına yansıyan haberlerde M.A.'nın evli bir bayanla bağı olduğu ortaya çıkmıştı. Karısının kendisini M.A. ile aldattığını açıklayan CHP mahalle delegesi 77 yaşındaki Z.G., 38 yaşındaki eşinin meskeni terk etmesinden sorumlu tuttuğu M.A.'yı elindeki dokümanlarla Genel Merkez'e şikayet etmişti. Lakin tacize reaksiyon göstermeyen CHP Genel Merkezi, Z.G.'nin partiden üyeliğinin düşürülmesi için harekete geçti.

Editör: TUNAHAN ERTAN