Gene Yetenek/Genel Kültür ve Eğitim Bilimleri oturumları 6 Eylül günü tamamlanan KPSS lisans soruları ve cevapları adayların gündeminde yer alıyor. Sınavı tamamlayan adaylar heyecan içerisinde soru ve cevap anahtarını bekliyor. Gözlerini ÖSYM'ye çeviren adaylar aynı zamanda internet üzerinden KPSS soruları ve cevapları ne zaman açıklanacak sorusuna da yanıt arıyor. Peki; ÖSYM 2020 KPSS lisans soruları ve cevap anahtarı yayımlandı mı, açıklama var mı?

Adayların merakla beklediği KPSS soruları ve cevapları için gözler ÖSYM'ye çevrildi. Yaptıkları netler için bilgi sahibi olmak isteyenler gelecek açıklamayı beklerken araştırmalarını da sürdürmeye devam ediyor. Genel Yetenek-Genel Kültür ve Eğitim Bilimleri olmak üzere iki oturum şeklinde gerçekleştirilen KPSS soruları ve cevapları ne zaman açıklanacak? ÖSYM 2020 KPSS lisans soruları ve cevap anahtarı yayımlandı mı, açıklama var mı?

KPSS SORULARI VE CEVAPLARI NE ZAMAN YAYINLANACAK?

KPSS soruları ve cevaplarının ÖSYM tarafından açıklanması beklenirken henüz net bir tarih verilmiş değil ancak önümüzdeki günler içerisinde açıklanması beklenmektedir.

Detaylar ise şöyle;

KPSS SORULARI VE CEVAPLARI NE ZAMAN YAYIMLANACAK?

KPSS soruları ve cevap anahtarı için heyecan dolu bekleyiş başladı.

Geçtiğimiz yıl 14 Temmuz 2019 tarihinde uygulanan 2019-KPSS Lisans sınavının ardından sorular ve cevaplar, 16 Temmuz 2019 tarihinde saat 16.45'ten itibaren ÖSYM'nin https://ais.osym.gov.tr adresinden erişime açılmıştı.

Bu bilgiler dahilinde KPSS soruları ve cevapları için duyurunun 8 Eylül tarihinde yapılması beklenebilir.

KPSS SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

KPSS genel yetenek genel kültür ve eğitim bilimleri sonuçları 22 Ekim'de erişime açılacak.

Adaylar sınav sonuçlarını, T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile ÖSYM'nin https://sonuc.osym.gov.tr internet adresinden ve mobil uygulamalarından öğrenebileceklerdir. Sınav sonuç belgesi basılmayacak ve adayların adreslerine gönderilmeyecektir. Sonuç bilgilerinde adayların testlere verdikleri doğru ve yanlış cevap sayıları ve KPSS puanları yer alacaktır. İnternet sayfasında ilan edilen sonuç bilgileri adaylara tebliğ hükmündedir.

Editör: TUNAHAN ERTAN