Gazeteci Abdulkadir Selvi, gazeteci Can Ataklı'nın gündeme getirdiği kayıp 40 milyon lira olayını köşesine taşırken polemiklerden uzak durmaya çalıştığını ancak "kendi seslerinin duyurulması için para toplayan CHP'lilerin hakları olduğu" gerekçesiyle bu konuya duyarsız kalamayacağını dile getirdi.

Selvi yazısında Can Ataklı'nın iddiasına yer vererek "CHP’linin tamam ben hallediyorum deyip, onun önemli bir bölümünü yok ettiği, gerisiyle bina yaptırdığını" ileri sürdüğü CHP'linin parti yönetimi ve Kılıçdaroğlu tarafından ortaya çıkarılması çağrısında bulundu.

İşte Abdulkadir Selvi'nin konu ile ilgili yazısı;

O CHP’Lİ KİM?

POLEMİKLERDEN uzak durmaya özen gösteririm. Tek istisnası değerlerimize yönelik saldırılardır. Gazeteci Can Ataklı’yı da bu açıdan eleştirdiğim zamanlar olmuştur. Ancak Ataklı’nın Artı Bir TV kanalının kuruluşu sırasında CHP’den toplanan 40 milyon liraya ilişkin açıklamalarına ilgisiz kalamadım. Çünkü orada kendi seslerinin duyurulması için para toplayan CHP’lilerin hakkı var. Kamu hakkı gibi CHP hakkı söz konusu.

40 MİLYON KAYIP Can Ataklı, “Artı 1 Televizyonu kuruluşunda çok şaibe var. Bir kere CHP’den toplanan 40 milyon lira var ve o kayıp. Onu başka bir önemli CHP’linin tamam ben hallediyorum deyip, onun önemli bir bölümünü yok ettiği, gerisiyle bina yaptırdığını filan söylerler” diyor.

Bu CHP’li kim? Artı Bir TV ya da CHP’yle yakın başka TV kanalları için bu tür paralar toplandı mı? TV parasıyla yaptırılan bina nerede?

Emekçilerin çok düşük ücretlerle yayıncılık yaptığı kurumlar üzerinden bu tür şaibeleri kaldırmak gerekiyor. Merak ediyorum kul hakkı konusunda hassas olduğunu ifade eden Kılıçdaroğlu, bu iddia hakkında Can Ataklı ile görüştü mü? CHP bu konuda bir inceleme yaptırıyor mu?

ATEŞ ÜNAL ERZEN’İN İDDİASI Eski Bakırköy Belediye Başkanı Ateş Ünal Erzen o paraların Erdoğan Toprak’a gittiğini iddia etti. Levent’teki bürosunda Erdoğan Toprak’a kendi payına düşen miktarı teslim ettiğini anlattı. Erdoğan Toprak ise “İddialar, aday olamayan bazı kişilerin intikam çabalarının sonucu” dedi. Erdoğan Toprak sadece CHP’nin değil, Türk siyasetinin görünmez güçlerinden biridir. Etkili bir ismidir. Bilgi ve belgeye dayalı olmadan suçlamak doğru olmaz. KILIÇDAROĞLU AYDINLATMALI

Ama kul hakkı konusunda hassas olduğunu ifade eden Kılıçdaroğlu’nun bu işi aydınlatması gerekir. CHP’lilerin hakkını, hukukunu korumalı. Merak ediyorum Kemal Bey, Can Ataklı ile bu konuyu görüştü mü?

KAYNAK: HABER7
Editör: TUNAHAN ERTAN