Afrika Cüce Doğanı Nedir? Nerede Yaşar? Cüce Doğanı Nesli Tükendi mi? Afrika cüce doğanı (''Polihierax semitorquatus''), gündüz yırtıcı kuşları (Falconiformes) takımının doğangiller (Falconidae) familyasından bir kuş türüdür. Afrika'nın doğusunda ve güneyinde yaşar. Afrika kıtasının en küçük yırtıcı kuşudur. Boyu 19 ila 20 cm.'dir. Böcekleri, küçük sürüngenleri ve hatta küçük memelileri avlanarak beslenir. Ergin kuşların üst tüyleri gri, alt tüyleri ve yüzü beyazdır. Dişilerin sırtı kestane rengindedir. Genç kuşların sırtı dişilerden daha soluk bir kahverengidir.

BİLGİLENDİRİCİ İÇERİK: Çöl Tilkisi Nerede Yaşıyor? Çöl Tilkisi Hayvanı Bilinmeyen Özellikleri

Afrika cüce doğanı (Polihierax semitorquatus), gündüz yırtıcı kuşları (Falconiformes) takımının doğangiller (Falconidae) familyasından bir kuş türüdür. Afrika'nın doğusunda ve güneyinde yaşar. Afrika kıtasının en küçük yırtıcı kuşudur. Boyu 19 ila 20 cm.'dir. Böcekleri, küçük sürüngenleri ve hatta küçük memelileri avlanarak beslenir. Ergin kuşların üst tüyleri gri, alt tüyleri ve yüzü beyazdır. Dişilerin sırtı kestane rengindedir. Genç kuşların sırtı dişilerden daha soluk bir kahverengidir ve göğüslerinde pas rengi lekeler bulunur.

Afrika Cüce Doğanı Nedir, Nerede Yaşar, Cüce Doğanı Nesli Tükendi mi, Afrika cüce doğanı ne ile beslenir, afrika cüce doğanın boyutu kaçtır, afrika cüce doğanı türü nedir, afrika cüce doğanı dişileri ne ile beslenir, afrika cüce doğanı yırtıcı hayvan mıdır, afrika cüce doğanı nasıl ayırt edilir, afrika cüce doğanı görüntüsü nasıl olur, afrika cüce doğanı insanlara zarar verir mi

SİZİN İÇİN:Kuzey Kutup Gelinciği Hakkında Bilgi, Kutup Gelinciğinin Sırrı Nedir?

Editör: TUNAHAN ERTAN