Kumaş kaplı akustik paneller ses yalıtımı ve akustik düzenleme yapılacak uygulama çeşitlerinde kullanılırlar. Kullanım alanı olarak tavan veya herhangi bir düz duvar seçilebilir. Kumaş panellerin iç yüzeyine bulunan malzeme ısı ve ses yalıtımında kullanılan akustik sünger, ön yüzeyinde ise ses emici yanmaz kumaş kullanılmaktadır. Akustik Kumaş Kaplı Panel mekanda oluşan ses karışıklığı, eko, ses yansıma sorunlarını 100% olarak ortadan kaldırır ve akustik bir ortam yaratır. Dekoratif olarak da kullanılan kumaş kaplı akustik duvar paneli oldukça şık bir görünüme sahiptir.

İstediğiniz renk, ebat ve şekillerde üretilmektedir. Yaygın kullanım alanına sahip olan akustik panelleri çevrenizde pek çok yapıda sıklıkla karşılaşmış olmanız muhtemeldir. İşlevini ve çeşitlerini anlayabilmek için akustik panel nedir sorusuna yanıt verilmesi projelerinizde bu malzemeden faydalanmak istemeniz halinde sahip olduğunuz alternatiflerin anlaşılması açısından gereklilik içermektedir. Mahalde meydana gelen ses dalgalarının çarparak sönümlenmesi amacıyla kullanılan akustik paneller, mahallin içerisinde akustik dengenin sağlanarak içeride gerçekleştirilecek iletişimin kusursuz gerçekleştirilmesine yardımcı olmaktadır. Dekoratif görünüme sahip Akustik Kumaş Kaplı Panel birçok alanda birçok ortamda kullanımını sağlayabileceğiniz ürünlerdir. Ofislerde, stüdyolarda, gece kulüplerinde, kafelerde, evlerde, sinema salonlarında, konferans merkezlerinde ve daha fazla alanda kullanabileceğiniz bu paneller alanınızda uygun kullanım sağlanması adına farklı modelleri bulunmaktadır. Duvarlarınıza uygulayacağınız Akustik Kumaş Kaplı Panel firmanızı temsil etmesi açısından kumaş yüzeyine firmanızı logosu işlenebilmektedir veya cnc kesim yapılarak firma logonuzun deseninde duvarlara uygulanabilmektedir. Oval, üçgen, kare, dikdörtgen, beşgen, altıgen, üç boyutlu ve daha birçok görünümde üretilebilmektedir. Ofislerinizde şık görünüme sahip bu paneller aynı zamanda masalar arası alanlar arası ses geçişlerine engel olmak adına iki yüzeyi kumaş ve sünger olacak şekilde üretilebilmektedir.  Bu panellere ise sepeartör panel ismi verilmektedir. Sıcaklığa dayanıklıdır, renginin solması ya da aşınması gibi sorunlar oluşturmaz.

Yüksek ses önleyici özelliği sayesinde sinema salonlarında kullanılmaktadır. Kısacası sesin geçmesini istemediğiniz tüm alanlarda kullanılır ve renk seçenekleri sunar. Isıya da dayanaklıdır. Bu yüzden de tercih sebebi olmaktadır. Panelin renkli olması görünüm açısından da birçok avantaj sağlamaktadır. Akustik Kumaş Kaplı Panel modelleri hakkında bilgi edinmek, ses yalıtım değerleri aleve dayanıklılık testleri gibi bilgilere Elit Acoustic web sitelerini ziyaret ederek bilgi edinebilirsiniz. Şık görünümü sebebiyle her alanda kullanılmaya başlanmıştır. Sizde eğer kumaş kaplı panel almak istiyorsanız yada uygulamasını yaptırmak istiyorsanız Elit Acoustic ile iletişime geçerek bilgi alabilirsiniz.

Editör: TUNAHAN ERTAN