İYİ Parti Söke İlçe Yönetim Kurulu Üyesi Polat Zencirci’nin, İslam dininin kutsal kitabı Kur’an-ı Kerim’in ayetlerini taklit eder gibi tahkir eden bir üslupla “Şüphesiz ki size uyanasınız diye Peker'i gönderdik. Youtube suresi 8. Ayet” şeklinde sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımı mukaddes değerlere açıkça saldırı olarak değerlendiren vatandaşlar; “Böyle siyaset de olmaz espri de olmaz. Espri de siyaset de zekâ gerektirir. Bu paylaşımı yapmaksa olsa olsa ya halkı kin ve nefrete sürüklemek isteyen hainlerin, ya da espri yaptığını zanneden ahmakların işidir. Daha önce de ayetler üzerinden benzer terbiyesizlikler yapanlar nasıl siyasetten silindilerse bu zavallı da unutulup gidecektir” diye konuştu. AK PARTİLİ MENDERES “ŞAŞKINLIKLA OKUDUK"

İYİ Partili Polat Zencirci’nin sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşıma anında tepki verenlerden biri de AK Parti Söke İlçe Başkanı Sibel Menderes oldu. Menderes, “Siyaset pak ve ak niyetlerle, toplumun inanç, gelenek ve kanaatlerini incitmeden yapılırsa herkes için saygı duyulur. Biz Söke AK Parti İlçe Teşkilatı olarak bu fikri düstur edinmekteyiz” dedi.

"TÜM MÜSLÜMAN ÂLEMİ ADIMA KINIYORUM"

AK Parti Söke İlçe Başkanı Sibel Menderes, İYİ Partili Polat Zencirci'nin sosyal medya hesabından yapmış olduğu paylaşımı esef ve şaşkınlıkla okuduklarını belirterek “Hakk'ın kitabı Kur'anı Kerimi YouTube ile özdeşleştirip değiştirerek, Sözde mafya liderini de kutsallaştırarak kabul edilemez bir davranışta bulunmuştur. Tüm Müslüman âlemi ve şahsım adına Zencirci'yi kınıyorum” diye konuştu.

AYETLE CEVAP VERDİ

AK Partili Menderes sözlerini “O size kitapta şunu indirmiştir, Allah’ın âyetlerinin inkâr edildiğini yahut onların alaya alındığını işittiğiniz zaman, onlar başka bir söze geçmedikçe kendileriyle beraber oturmayın; aksi takdirde şüphesiz siz de onlar gibi olursunuz. Allah elbette münafıkların ve kâfirlerin tamamını cehennemde bir araya getirecektir" mealindeki Kuranı Kerim’den bir ayeti kerime ile bitirdi.

MHP'Lİ AKALIN ATEŞ PÜSKÜRDÜ

MHP Söke İlçe Başkanı Ömer Akalın da İYİ Partili Zencirci’nin sosyal medya üzerinden Kuran-ı Kerim ile dalga geçer gibi paylaşım yapmasına sert tepki gösterdi. Ömer Akalın, “Daha önce İlçe Başkanlarının ağzından duyduğumuz kirli ve asılsız siyaset ifadelerinden sonra gelen bu ifadeler haddini aşan ifadelerdir. Türk-İslam milliyetçisi kardeşlerim İP’de kimlerle saf tuttuğunu görmelidirler” dedi.

"BİZLER VATAN NEFERLERİYİZ"

Akalın, yaptığı yazılı açıklamada "MHP İlçe Başkanı olarak bu açıklamamamın siyasi bir girişim olmadığını ve siyasi saiklerle mukaddes değerlerimiz bildiğim Kur’an, vatan, bayrak vb. üzerinden günlük siyasi polemik meselesi olabilecek bir açıklama yapmaktan utanç duyacağımı belirtmek isterim. Biz ülkücüler Kur’an, vatan, bayrak ve silah üstüne and içerek mücadelesine başlamış vatan neferleriyiz. Bu yüzden Yüce Allah’ın (cc) kelamı üzerinden günlük siyasi açıklama yapmak terbiyesizliğine düşemeyiz. Mukaddes değerlerimiz üzerinden yapılacak ve bugün yapıldığını üzülerek ve nefretle gördüğüm paylaşımlar sonrası yapmış olduğum bu açıklama İP’e bir vesile ile gönül vermiş Türk-İslam milliyetçisi kardeşlerimin bulunduğu yerde kimlerle saf tuttuğuna işaret etmek içindir. İroni ve eleştiri üretilecek bir dil kalmamış mıdır ki İp yöneticisi Yüce Allah’ın kelamı üzerinden bunu yapmıştır?” ifadelerini kullandı.

SİZİN TUTTUĞUNUZ MAFYANIN SİLAHI

Ülkücü yemininde Kur’an’a, vatana, bayrağa ve silaha yemin olsun ifadesi geçtiğini hatırlatan MHP Söke İlçe Başkanı Ömer Akalın, açıklamasının devamında İYİ Partililere seslenerek şunları söyledi:

“Bu yeminde geçen silah sizlerin yan yana bulunduğu teröristlerin, kaçakların, mafyanın, ihale takipçilerinin, kokain içicilerin veya torbacılarının elinde tuttuğu silah değildir; din, devlet ve vatan savunması için kullanılan ve ancak vatanperverlerin tuttuğu silahtır. Sizlere tavsiyemiz de elinin silah tuttuğunu bildiklerinize ve sırtınızı dayayarak siyaset yapmak gayretinde olduklarınıza dikkat etmenizdir.”

Editör: TUNAHAN ERTAN