Rekor yükselişi sona eren; ancak hareketlilik içerisinde bulunan altın fiyatları ile ilgili son dakika gelişmeleri yakından takip ediliyor. Bu noktada, piyasalarının nabzının attığı Kapalıçarşı'dan da güncel rakamlar geliyor. Gram altının fiyatı, bugün 460 TL bandında seyrediyor. Aynı anda, çeyrek, yarım, ata, cumhuriyet ve 22 ayar bilezik fiyatları da ufak bir yükseliş eğiliminde. Peki, 15 Ağustos çeyrek, yarım, ata ve gram altın fiyatları ne kadar, bugün kaç TL? Güncel altın fiyatları düşer mi yoksa daha yükselir mi? İşte, uzman yorumları ve 22 ayar bilezik, gram, yarım, ata, cumhuriyet ve çeyrek altın fiyatları son dakika...

Güncel altın fiyatları,hafta sonu da hareketliliğini sürdürüyor. Altının kalbinin attığı yer olarak gösterilen Kapalıçarşı'dan da güncel rakamlar geliyor. Gram altının fiyatı, yaşadığı düşüş neticesinde 460 TL bandında seyrediyor. Covid-19 nedeni ile ile altın fiyatları da son yılların en yüksek rakamlarını gördü. Özellikle, son dört aydır yüksek olan gram ve çeyrek altın fiyatı rekor üstüne rekor kırdı. Gram altın fiyatı 460 TL civarında bulunurken çeyrek fiyatı ise 750 lira durumunda. 22 ayar bilezik fiyatı ise 417 TL'den işlem görüyor. Fiyatlar değişiklik gösterdiği için aşağıdaki sayfamızdan inceleyebilirsiniz.

15 AĞUSTOS UZMAN YORUMLARI: ALTIN FİYATLARI DÜŞER Mİ, ŞU AN ALINIR MI?

Hâl böyle olunca da, 'Çeyrek, ata ve gram altın fiyatı bugün ne kadar oldu?' sorusunun cevabı canlı olarak takip ediliyor. Öyle ki, uzman yorumları eşliğinde alış satış fiyatlarının Ağustos sonuna doğru ayında kaç TL'den işlem göreceği yatırımcılar ve almayı düşünenler için önemli bir konu durumunda.

GRAM, YARIM, ATA VE ÇEYREK ALTIN FİYATI BUGÜN NE KADAR?

Sayfayı aşağıya doğru kaydırarak 15 Ağustos 2020 Cumartesi gününe ilişkin güncel, canlı ve son dakika altın fiyatları bilgisini edinebilir, A Para sayfasından alış satış detayı ile güncel takip işleminizi yapabilirsiniz.

ATA ALTIN

 • Alış: 3.076,70
 • Satış: 3.141,00

CUMHURİYET ALTIN

 • Alış: 3.075,00
 • Satış: 3.122,00

GRAM ALTIN

 • Alış: 459,83
 • Satış: 460,11

YARIM ALTIN

 • Alış: 1.493,40
 • Satış: 1.535,60

ÇEYREK ALTIN

 • Alış: 749,00
 • Satış: 767,80

TAM ALTIN

 • Alış: 2.971,74
 • Satış: 3.031,94

Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş, altın fiyatları konusunda altın yatırımcılarının en çok merak ettiği "Altın fiyatlarında düşüş devam edecek mi" sorusunu yanıtladı.

Altın fiyatlarının özellikle Rusya'dan gelen koronavirüs aşı haberiyle sert gerilediğini ifade eden Memiş, "Zaten koronavirüs salgın haberleriyle altın tarafında sert yükselişler görmüştük ve koronavirüs aşı haberiyle de sert bir şekilde gerilediğini gördük" açıklamasını yaptı.

"DSÖ ONAYLARSA ALTIN FİYATLARI DÜŞMEYE DEVAM EDER"

Uzman isim altın fiyatları konusunda düşüşün devam etme olasılığını Dünya Sağlık Örgütü'nden gelecek açıklamaya bağladı. Altın uzmanı Memiş, "Yatırımcılar şuna dikkat ederek karar vermesi gerekiyor. Eğer koronavirüs aşı konusu onaylanırsa Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) tarafından evet düşüşlerin devam edeceğini öngörüyoruz" dedi.

"BÜYÜK BİR İHTİMALLE RUSYA'DAN OLUMLU AÇIKLAMALAR GELMEYE DEVAM EDİYOR"

Vatandaşların panik olmaması gerektiğini vurgulayan Memiş, "Büyük bir ihtimalle Rusya'dan olumlu açıklamalar gelmeye devam ediyor. Eğer Dünya Sağlık Örgötü'nden olumlu bir açıklama yaşanırsa küresel finans sisteminde tekrar iyimserlik görebiliriz. Bu da altın fiyatları konusunda normalleşme olacağı anlamına geliyor" dedi.

Editör: TUNAHAN ERTAN