İstanbul'un Bağcılar ilçesinde, 25 yaşındaki Ali Sayan, 25 Eylül 2022 tarihinde annesi Hava Sayan'ı 13 yerinden bıçaklayarak acımasızca öldürdü. Sonrasında ise kestiği başını balkondan aşağıya attı. Bu dehşet verici olay, Bağcılar'da yaşayanların hafızalarında unutulmayacak bir yere sahip oldu.

Katilin ifadesi ortaya çıktı

Bağcılar'da annesini canavarca hisle veya eziyet çektirerek öldüren Ali Sayan, kendisini evine kilitlemişti. Polislerin kapıyı zorla açması sonucu gözaltına alınan Sayan'ın evinde yanmış tahta parçaları da bulundu. Olaydan önceki üç gün boyunca metamfetamin kullandığını söyleyen Ali Sayan, 14 yaşından beri uyuşturucu bağımlısı olduğunu ve yaklaşık 5-6 sene şizofreni tedavisi gördüğünü ifade etti. Polisteki ifadesinde olayla ilgili hiçbir ayrıntıyı hatırlamadığını ve annesine zarar verme niyetinin olmadığını dile getiren Sayan, annesinin hastalığına rağmen iyileşeceğine inandığını söyledi.

Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı, Ali Sayan'a canavarca hisle veya eziyet çektirerek üstsoydan akrabayı öldürme suçundan ağırlaştırılmış müebbet, yangın çıkarmaya çalıştığı için de genel güvenliği tehlikeye soktuğu gerekçesiyle 3 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açtı. İddianamede, Adli Tıp'ta incelenen kan ve idrar örneklerinde yüksek miktarda uyuşturucu maddeye rastlandığı belirtildi.

Editör: TUNAHAN ERTAN