Ramazan Bayramı'nda sokağa çıkma yasağı Bugünkü Kabine Toplantısı gündeminde yer aldı. Koronavirüs tedbirleri kapsamında son olarak 15 il için geçerli olan sokağa çıkma yasaklarının Ramazan Bayramı'nda da geçerli olacağı konuşuldu. İşte Ramazan Bayramı ve sokağa çıkma yasağı ile ilgili detaylar...

RAMAZAN BAYRAMI'NDA SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI OLACAK MI?

Ramazan Bayramı'nda sokağa çıkma yasağının olup olmayacağı ile ilgili resmi açıklama bugün Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında gerçekleştirilecek Kabine Toplantısı'nda alınacak kararla gelecek. Genel olarak Ramazan Bayramı'nı da kapsayacak şekilde 23 - 24 - 25 - 26 Mayıs tarihlerinde sokağa çıkma yasağının uygulanması bekleniyor. Konuyla ilgili güncel ve resmi açıklama gelir gelmez detaylar haberimizde yer alacak.

SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI OLAN ŞEHİRLER

İlk başta 30 büyükşehir ve Zonguldak'ta uygulanan sokağa çıkma yasağı, kademeleri olarak normalleştirildi ve 16 - 19 Mayıs tarihleri arasında 15 şehir de uygulanıyor. Sokağa çıkma yasağının devam ettiği iller şöyle; İstanbul, İzmir, Bursa, Manisa, Balıkesir, Kocaeli, Sakarya, Zonguldak, Eskişehir, Ankara, Konya, Kayseri, Samsun, Gaziantep ve Van.

Editör: TUNAHAN ERTAN