Antalya'da bir çiftçi, 160 TL'lik borç için iki kişinin tecavüzüne uğradığını belirtmişti. Mahkeme tarafından özgür bırakılan şüphelilerden 30 yaşındaki F.S. iftiraya uğradığını öne sürerek, "1020 TL alacağım var. C.H., borçtan kurtulmak için şişenin üzerine oturmuş olabilir" dedi. 

Geçtiğimiz gün bir çiftçi tecavüz argümanıyla iki bireyden şikayetçi olmuştu. Şüpheliler mahkeme tarafından hür bırakılmıştı. Tecavüzle suçlanan F.S., C.H.'nin 24 Nisan'da iş yerine halı yıkatmak için geldiğini söyledi.

DHA'nın aktardığı bilgiye nazaran, C.H.'nin 12 halı getirdiğini ve tıpkı gün yıkadıklarını belirten F.S., "160 TL değil 170 TL'ye hizmet verdik. Emekli olduğunu, maaşının daha yatmadığını, bir iki gün içinde ödeme yapacağını söyledi. 26 ya da 27 Nisan'da iş yerime gelerek, çocuğunun yediği bir şeyden zehirlendiğini, hastaneye yatırdığını anlatarak borç istedi. Ben de 500 TL verdim. Durumuna üzüldüğüm için 17 Mayıs'ta tekrar 350 TL verdim. Toplamda 1020 TL alacağım var" dedi.

Geçen hafta parasını istediğini, C.H.'nin ise yerini satıp borcunu toplu ödeyeceğini söylediğini anlatan F.S., şunları kaydetti:

"Verdiği tarihte kendisini aradığımda telefonlarıma çıkmadı. Üstelik beni engelledi. Paramı almaya gideceğim vakit, mahalle halkı 'yalnız başıma gitmemem gerektiği, iftiracı olduğu tarafında uyardı. Ben de 21 Mayıs Salı günü saat 19.00 sıralarında eşim ve iki çocuğumla birlikte C.H.'nin konutuna gittim. Bana çeşitli mazeretler uydurarak, otomobiline binip süratle uzaklaştı. Ben sonraki gün cürüm duyurusunda bulunacakken, bu adam benden evvel hakkımda temelsiz iftiralarda bulundu. Öbür ismi geçen A.A. isimli kişiyi de tanımam. Onunla da karakolda tanıştık. Öğrendiğim kadarıyla A.A.'nın da C.H. ile 10 yıldır süren bir davası varmış."

Antalya İsimli Tıp Kurumu, C.H.'nin muayenesinde ise fiili livatanın gerçekleştiğine dair kesin bulgu elde etmişti.

Yargı sürecinin sürdüğünü kaydeden F.S., "Bu süreç bittikten sonra C.H. hakkında gerekli maddi manevi hukuksal teşebbüslerde bulunacağım. Büyük ihtimalle kendi kendine yaptığı bir olaydır. Şişenin üzerine oturmuş olabilir. Zira, olayın yaşandığını argüman ettiği tarih ve saatlerde benim iş yerinde olduğum güvenlik kameralarınca tespit edildi" dedi.

C.H. ise 27 Mayıs Pazartesi günü avukatıyla Cumhuriyet Savcılığına, iki şüphelinin özgür bırakılması kararına itiraz edeceğini söyledi.

Editör: TUNAHAN ERTAN