İstanbul´da yaşayan Muhammet Genç ve oğlu Burak Genç, rahatsızlanınca götürüldükleri hastanede koronavirüs testi yapıldı. Test sonuçları müspet çıkan Muhammet Genç hastanede, oğlu Burak Genç ise konutta tedaviye alındı.

DHA'nın haberine nazaran, konutta izole olan Burak Genç, geçirdiği kalp krizi sonucu 6 Kasım´da hayatını kaybetti. Burak Genç´in cenazesi, memleketi Rize´nin Güneysu ilçesine bağlı Gürgen köyünde toprağa verildi.

BABASI DA KURTARILAMADI

Oğlu Burak Genç´in vefat haberinin akabinde hastanede durumu ağırlaşan Muhammet Genç ise 12 Kasım'da ömrünü yitirdi. 3 çocuk babası Muhammet Genç, salgın önlemleri altına kılınan cenaze namazının akabinde, daha evvel oğlunun defnedildiği kabristanlıkta, gözyaşları ortasında defnedildi.

TIPKI AİLEDEN 3 KİŞİ DAHA ÖLDÜ

Tıpkı aileden Bünyamin Genç 1 Aralık´ta, İbrahim Genç (53) 4 Aralık´ta, Ali Genç (58) ise 11 Aralık'ta koronavirüse yenik düşerek, hayatını kaybetti. Rize Devlet Hastanesi´nde tedavi gören ve Ali Genç'in kardeşi Fatma Duman da dün hayatını kaybetti. Birebir aileden 6 kişinin de koronavirüs tedavisi gördüğü öğrenildi.

CENAZE VE TAZİYEDE VİRÜS BULAŞMIŞ

Rize'de, yaklaşık 1,5 ay içinde koronavirüsten hayatını yitiren tıpkı aileden 6 kişi ile tedavisi süren 6 akrabalarının, taziyede virüs kaptıkları ortaya çıktı. Covid-19 tedavisi gördüğü meskeninde kalp krizi geçirerek hayatını kaybeden Burak Genç'in cenaze ve taziyesinde bir ortaya gelen aile bireylerine virüsün yayıldığı öğrenildi.

Editör: TUNAHAN ERTAN