Bulut Madenciliği (Cloud Mining)
Bulut Madenciliği (Cloud Mining)

Kripto paraya sahip olmak için temelde iki yöntem bulunur. Birincisi kripto para borsalarını kullanmak, ikincisi ise madencilik yapmaktır. Ancak kripto madenciliği yüksek maliyet ve zaman nedeniyle herkes için uygun olmayabilir. İşte, bu noktada madenciliği kolay bir seviyeye taşıyan bulut madenciliği yöntemi tercih ediliyor. Bulut madenciliği nedir, nasıl yapılır sizlere bunlardan haberimizde bahsedeceğiz.

Cloud Mining dediğimiz sistemin prensibi mining yapabilmenize olanak tanıyan asic miner denilen ekipmanlarla donatılmış sunucular üzerinden yatırdığınız ücret oranında pay alarak kripto para kazanma işlemidir. Kontrat yaptığınız farmların bilgisayarları datacenter ortamında sürekli açık olduğundan sürekli mining yapmakta ve bunun sonucunda da siz oturduğunuz yerden bu farmın kârına ortak olmaktasınız.

Cloud Mining (Bulut Madenciliği) Nasıl Yapılır?

Bulut madenciliği, kullanıcıların işlemci gücü kiraladığı ve kiraladığı oranda gelir sağladığı bir madencilik yöntemidir. Bulut madenciliği yapmak isteyen kullanıcılar, bulut madenciliği hizmeti veren kuruluşlara kayıt olurlar ve bu kuruluşlar ile bir sözleşme gerçekleştirirler. Bulut Madenciliği Nedir, Kriptopara birimleri ya da itibari paralar ile bir ön ödeme gerçekleştirilir ve yapılacak madenciliğin zaman aralığı seçilir. Kullanıcılar, yapılan ödeme miktarına oranla işlemci gücü kiralar. Bu işlemci gücüne karşılık gelen pay oranında madencilik geliri kazanırlar.

Bulut Madenciliği Avantajları Nelerdir?

Söz konusu Cloud mining avantajları olduğunda en önemli fayda, zamandan tasarruftur. Saatlerinizi ve hatta günlerinizi ayırmanıza gerek kalmadan pasif gelir elde edersiniz. İşte, bulut madenciliğinin diğer avantajları:

  • Cihazlar için evde bir yer ayırmanıza ya da depo kiralamanıza gerek yok,
  • Cihazların bakımı, soğutulması vb. alanlar için ücret ödemezsiniz,
  • Teknik bilgi ya da uzmanlık gerektirmez,
  • Kripto ile ilgilenen her yatırımcı, madenci olarak para kazanabilir,
  • İşletme, elektrik, kira, cihaz, ekip vb. giderleriniz oluşmaz,
  • Herhangi bir cihaz ya da donanım almanıza gerek yok,
  • En iyi bulut madenciliği şirketleri genellikle düşük maliyetlere sahiptir.
Editör: TUNAHAN ERTAN