CHP’de tacize uğrayan bayanlar, TBMM Bayan Erkek Fırsat Eşitliği Komitesine başvuracak. Kurul, önümüzdeki günlerde mağdurları dinleyecek. TBMM Bayan Erkek Fırsat Eşitliği Komitesi Lideri Fatma Aksal, CHP içinde patlak veren taciz skandallarını değerlendirirkensessizliğe bürünen parti idaresine sert reaksiyon gösterdi. ÜSTÜ KAPATILIYOR

Aksal, şunları söyledi: “Bu olaylar toplumun her kesitinde oluyor. Tecavüzün ne partisi, ne bölgesi var. Samimiyetsizlik ve ikiyüzlülük bizi rahatsız ediyor. CHP kendi teşkilatlarında tecavüz, taciz olayları olduğunda bırakın sessiz kalmayı, üstünü kapatmaya çalışıyor. Kemal Kılıçdaroğlu, bütçe görüşmesinde bayanın ismini bile anmadı.”

SESSİZ KALMAYIN Bayan derneklerine de “Bu olaylar CHP’de yaşanınca sessiz kalıyorlar” tenkidinde bulunan Aksal, mağdur bayanlara şu davette bulundu: “Bu hususta sessiz kalmayın. Biz sizin hakkınızın, hukukunuzun takipçisi olacağız. Yapılan baskılara boyun eğmeyin. CHP teşkilatlarında tacize, tecavüze uğramış birkaç isim, bizim kurula gelip müracaatlarını yapacak. O bireyler, bizimle temasa geçti. Biz de bu olayların takipçisi olacağız. Hangi siyasi görüşten olursa olsun tacize uğrayan herkes gelsin, bilgi versin. Biz müdafaaya ve elimizden geleni yapmaya hazırız.”

Yenişafak
Editör: TUNAHAN ERTAN