Cilde kullanılmaması gereken ürünler neler? Cilde uygun olan malzemeler Normaderm; Kirlilik, UV, stres, kötü beslenme, hormonal değişimler ciltte akne oluşumuna neden olur; cilt lekelerini ve ciltteki sebum seviyesini arttırır. Problemli ciltlerin internet üzerinden araştırarak uyguladıkları maskeler, sivilcelerin çoğalmasına yada iltihaplı yüz yaraları gibi sorunlarla sonuçlanır. Hassas cildi olan kişilerin mutlaka dermatologa başvurmaları gerekir. Günümüzde kozmetik piyasasındaki birçok cilt bakım ürünü, hassas cildi daha da kötüleştirebilen bileşenler içeriyor. Kokulu sabunlar da bu listenin en üstünde yer alıyor. Cildinize dost bir bakım ürünü arıyorsanız ve hassas cilde sahipseniz size yardımcı olabilecek ürünler için uzman doktorlara başvurulmalıdır. Peki yüzünüze asla temas etmemesi gereken malzemeler neler? 

İşte yüzünüze asla temas etmemesi gereken 5 malzeme;

1-YUMURTA

Yumurta yağlı ciltlerin kullandığı ve bakteri üreten bir yiyecektir.

2-LİMON

Akneli ciltlerin uyguladıkları limon, içindeki ph değerinin yüksek olması sebebiyle cildinizin doğal dengesini bozduğunu biliyor muydunuz?

3-MAYONEZ

Mayonezin yağ oranı fazla bu yüzden ciltte sivilce çıkartır.

4-SAÇ SPREYLERİ

Saçlarınızın gün içerisin bozulmaması için kullandığınız sprey, içinde bulunan katkı maddeleri sebebiyle cilt lekelerine neden oluyor. Saç spreyi mesafeden sıkılmalıdır.

5-DİŞ MACUNU

Gözenekleri açmak ve siyah noktaları kısa sürede yok etmek için kullanılan diş macunu, içerdiği nane ve parfüm sayesinde ciltte sivilcelenmeye yol açıyor.

SİZİN İÇİN: Maske kullanımıyla artışa geçen cilt hastalıklarına dikkat!

Cilde kullanılmaması gereken ürünler neler, Cilde uygun olan malzemeler, mayonez cilde kötü gelir mi, diş macunu yüze sürülür mü, saç spreyleri yüze sıkılırsa ne olur, yumurta ciltte bakteri üretir mi, limon cildi kurutur mu, yüzün güzelleşmesi için hangi maddeler kullanmak gerekir, cildimizin parlak olması için ne yapmalıyız, kuru ciltler hangi maske kullanmalıdır

Editör: TUNAHAN ERTAN