Cinsel bikini bölgesine ağda yapmaktan yorulan ve ağda sırasında canı yanan kadınlara lazer epilasyon büyük bir rahatlık sağlıyor. Peki, vücut lazer epilasyonu nasıl yapılır? Cinsel bölgeye yapılan lazer epilasyon kaç seans sürer kaç ayda biter tüm sorulara yanıt bulacağız. Bikini bölgesi lazer epilasyon hakkında tüm bilgiler yazımızın devamında yer almaktadır.

Genital bölge lazer epilasyon kaç seans sürer

Kadınların geçmişten günümüze yaşadığı en büyük problemlerden biri vücudunun belirli bölgelerinde çıkan kıllardır. Tüylerinden kurtulmak ve bir daha görmek istemeyen kadınların en çözümcül yöntemi ağdadır. Ağda dışında ise tüy dökücü kremleri ve evde kullanılan Epilasyon aletlerini kullandıkları da görülmektedir. Ancak bu yöntemler tüy problemlerini ortadan kaldırmadığı için sürekli olarak tekrarlamaları gerekmektedir. Tüy probleminden kalıcı şekilde kurtulmanın yöntemi ise lazer epilasyondur. Sizler için Lazer Epilasyon Cinsel İsteksizlik Yapar mı sorusuna da yanıt bulduk.

Cinsel bölgede lazer epilasyon kaç seans sürer?

Lazer Epilasyon yaptırmanız tüylerinizden tamamen kurtulmanızı sağlamaktadır. Fakat lazer epilasyonun tüylerinizi tam anlamı ile yok etmesi için belirli seansları bulunmaktadır. Ganital cinsel bölgenizdeki tüylerin ortadan kaldırılması için lazer epilasyonlar, epilasyon merkezlerinin size belirteceği seans süresine göre değişim göstermektedir. Lazer epilasyonun yapıldığı bölgeye göre seans sayısı değişmektedir. Ancak genital cinsel bikini bölgeye en az 4 en fazla 5 seans uygulanmaktadır. Bu sizin kıl ve tüy yapınıza göre farklılık gösterebilir. Yani 8 seansa kadar çıkabilir.

Cinsel bölgeye yapılan lazer epilasyon kaç seans sürer

Bikini Bölgesi Genital Cinsel Bölge Epilasyonunda Seans Kaç Dakika Sürer?

Vücut epilasyonunun bir seans süresi 10 dakika ile 15 dakika arasında değişim göstermektedir. Bir seans yaptırdıktan sonra yaklaşık 4 ile 6 hafta arasında bir kez daha epilasyon yapılmaz ve tüylerin çıkma süresine göre doktorunuz size bir sonraki seansa ne zaman gelmeniz gerektiğini belirtecektir. Lazer epilasyon yaptırdıktan sonra kadınların aklına en çok takılan nokta kıl izlerinin vücutlarında kalıp kalmayacağı konusunda oluyor. Kıl izleriniz vücut epilasyonunuzun ardından 1 saat kadar uygulanan bölgede kırmızılık oluşumu olabilir. Fakat daha sonra bu bölgedeki kızarıklıklar geçecektir. Yani lazer epilasyon vücudunuza kalıcı bir iz bırakmıyor.

Lazer epilasyon, kadınlarda ve genç kızlarda farklı seans aralıklarında uygulanmaktadır. 20 yaşındaki bir genç kıza uygulanan epilasyon seansı daha fazla olmaktadır. Çünkü bu dönemde genç kızların tüyleri üzerinde hormanları çok etkilidir. Fakat 30 yaşını aşmış kadınlarda tüyler üzerinde hormonların etkisi azalmaktadır. Bu sayede de lazer epilasyon ile 30 yaşını aşmış kişilerde daha etkili sonuçlar ortaya çıkartmaktadır.

bikini bölgesi lazer epilasyon

Cinsel Bölgeye Yapılan Lazer Epilasyon Zararlı Mıdır?

Genital bölge lazer epilasyon hijyen amacıyla yapılmaktadır. Geçici ve tekrarlanması gereken bir işlem olan tıraşlama, zamanla batık ve kıl dönmesi gibi sorunlara neden olmaktadır. Bunun da en doğru çözümü lazer epilasyondur. Lazer ışını çevre dokulara zarar vermeden direk kıl köküne etki eder.  Hiçbir organa zarar verecek derinliğe ulaşmadığı için lazer epilasyonun zararlı bir yöntem olmadığı bilimsel olarak kanıtlanmıştır.

Kesin Sonuç Alıyor Mu?

Lazer epilasyon erkeklerde ve kadınlarda aynı sistemler kullanılarak yapılır. Fakat erkek kıl yapısı kadınlara oranla daha kalın ve siyah olduğundanülazer ışınını daha fazla absorbe eder. Bu da lazer epilasyonun daha etkili olması demektir.

Editör: TUNAHAN ERTAN