Pokemon Unite, "stratejik takım tabanlı savaş oyunu" duyuruldu. Oyun Nintendo Switch ve mobil cihazlara (çapraz platform) gelecek ve ücretsiz olarak piyasaya sürülecek. Çıkış tarihi henüz açıklanmadı.

5v5 strateji oyunu, Tencent ve TiMi Studios (Call of Duty: Mobile, Arena of Valor) ile ortaklaşa geliştirildi. MOBA benzeri bir haritanın alanlarını kontrol etmek, puan kazanmak ve savaş ortasında Pokemonu geliştirip evrimleştirmek için bu alanda savaşılacak. Vahşi Pokemonlar ile savaşarak yakalanacak daha sonra puanlama alanlarında bu Pokemonlar puana dönüştürülecek. Oyun sonunda en çok puanı alan takım kazanacak.

Resmi Tanıtım

Savaş sırasında Pokemon'unuzu geliştirerek oyun tarzınıza uyarlanabilecek yeni hamleler kazanabileceksiniz. Yeterli seviyeye ulaşan Pokemon'unuzu evrimleştirebilecek ve Pokemonunuzun Ulti gibi çalışan Unite saldırısına erişmesini sağlayabileceksiniz.

Oyunda oynanabilir Pokemonlar arasında şimdilik Pikachu, Charmander, Squirtle, Bulbasaur, Machop, Snorlax, Haunter, Talonflame, Clefairy, Riolu (ve bunların tüm evrimleri) bulunuyor. Gelişmeler geldikçe sizlere bilgileri aktaracağız. Takipte kalın.


Editör: TUNAHAN ERTAN