Kabine toplantısının ne zaman yapılacağı konuşuluyor. 11 Mayıs’ta başlayan normalleşme sürecinin ardından berberler, kuaförler ve AVM’ler açılmıştı. 28 Mayıs'ta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın başkanlığında yapılacak olan kabine toplantısında normalleşme süreci ele alınacak. Normalleşme takvimi ile ilgili detayları öğrenmek isteyen vatandaşlar heyecanla Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kabine toplantısı sonrası açıklama yapmasını beklemeye başladılar.

Ülkedeki salgına dair kritik kararların alındığı toplantı her hafta Pazartesi günleri gerçekleşmeye devam ederken bayram nedeniyle ertelenen toplantının hangi tarihte yapılacağı gündem haline geldi. Buna göre; Kabine toplantısı ne zaman yapılacak?

Normalleşme sürecinin ele alınacağı kabine toplantısı 28 Mayıs'ta Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında gerçekleştirilecek. Alınacak yeni kararlar masada olacak.

Sokağa çıkma ve seyahat yasağı kısıtlamalarının konuşulacağı kritik Bakanlar Kurulu toplantısının bugün saat 15:00'te başlaması bekleniyor.

KABİNE TOPLANTISINDA KONULAR NELER OLACAK?

Kabinede 3 Haziran’da bitecek seyahat yasağının yanı sıra, 65 yaş üstü ve 20 yaş altı grubun sokağa çıkma yasağıyla ilgili değerlendirmeler yapılacak.

Bu yasakların ikinci dalganın yaratılmaması için henüz tamamen kaldırılmayacağı belirtiliyor.

Planlamaya göre 65 yaş üstü ve 20 yaş altı için getirilen yasağın bir süre sonra toplu alanlara girme sınırlandırmasıyla kalkabileceği ifade ediliyor.

Editör: TUNAHAN ERTAN