DDoS Saldırısı Nasıl Yapılır
DDoS Saldırısı Nasıl Yapılır

DDoS karşıdaki network ağını pasif hale getirmektir. Ağın veritabanına ve sunucusuna istek göndererek sistemi sekteye uğratmak diyebiliriz. Yani bir siteyi hackerlamak sistemini göçertmek olarak da adlandırabiliriz. DDoS Saldırısı yapmanın çeşitli yöntemleri mevcut ve bundan korunmanın da yolları elbette ki var. Göçertmek istediğiniz siteye yoğun istek gönderme nasıl yapılır bunlardan haberimizin detayında bahsedeceğim. DDoS Saldırısı Nasıl Yapılır şimdi sizlere anlatacağım.

Hadi DDos Saldırısı Yapalım

Bir DDoS saldırısı, saldırganın saldırı yapmak için çevrimiçi makineler ağının kontrolünü ele geçirmesini gerektirir. Bilgisayarlar ve diğer makineler (IoT cihazları gibi) kötü amaçlı yazılımlara bulaşır ve her birini bir bot (veya zombi) haline getirir. Saldırganın botnet denilen botlar grubu üzerinde uzaktan kontrolü vardır.

Yorum DDoS Saldırısı

Bir internet sitesinin yorum kısmı varsa VPN ağıyla (Farklı İP) ile sürekli yorum göndererek veritabanını ele geçirebilir sistem çöktükten sonra sitenin erişimi kapanabilir. Bu en yaygın bilinen saldırı türüdür. Bunu yapmanın suç olduğunuda asla unutmayın. ddos saldırısı nasıl yapılır resimli anlatım olarak aratııysanız bahsedeceğim.

Zararlı Backlink DDoS Saldırısı

Kumar, bahis, +18 içerikli sitelere veya SS (spamskor) yüksek olan sitelere backlink sağlandığında google DDos saldırısında bulunmuş ve sitenin tüm indexlenmiş makalelerini kaldırtabilirsiniz. Bunu yapmanız sitenin indexlenen tüm içeriklerinin kalkmasına yol açar.

Network Ağını Çökertme

İnternet siteleri bir sunucuda barınmaktadır. Sunucu bir network ağı ile sizlere yanıt vermektedir. Saniyede 1000 sekme açacak sistemi kurduğunuzda sunucuya çok istek gideceğinden Network bağlantısını yavaşlatabilirsiniz. Eğer saldırdığınız site Hosting ise saldırdığınız site haricinde aynı networkte olan diğer başka sitelerinde erişimi kapanmış olacak.

Login ile DDos Saldırısı

Saldırmaya çalıştığınız web sitenin admin login kısmına girin. Her 10 saniyede giriş isteğinde bulunun. Bir süre sonra veritabanında çok sorgu oluşacağından veritabanı ile bağlantı hataları ile karşılaşır web site.

DDOS Saldırılarından Korunma Yöntemleri

Ddos saldırılarından korunmak için cloudflare gibi güçlü firewall (Güvenlik Duvarı) CDN servisleri ve DNS yönlendirme ağı kullanmalısınız. Firewalla gelen istekleri engelleyecek sistem DNS yönlendiricilerinde bulunmaktadır. Bu işi ücretsiz ve en iyi yapan şirket Cloudflaredir. DDoS ağınızda bir trafik sıkışıklığı yaratıyorsa, bu trafik sıkışıklığını daha az şiddetli hale getirmenin bir yolu da bant genişliğini artırmaktır.

Özetle şunları sizlere aktarabilirim: DDoSübir hackleme yöntemi değildir. Kötü niyetli siber saldırganların hackleyemedikleri web sitelerine yönelik zarar vermek amaçlı yaptıkları hizmet aksatma yada tamamen erişimi durdurma işlemidir.üBugün sizlere ddos saldırısı nedir nasıl yapılır bunlardan bahsettik.

Editör: TUNAHAN ERTAN